Salgının suçunu Müslümanlara attılar: Hastanelere alınmıyorlar

Salgının suçunu Müslümanlara attılar: Hastanelere alınmıyorlar

Hindistan’da milliyetçiler, korona virüs salgınını yaymakla suçladıkları Müslümanları marketlere eczanelere ve hastanelere almıyor. Öte yandan İslami Tebliğ Cemaati lideri, virüsü yayılmasına sebep olduğu iddiasıyla cinayet suçlamasıyla yargılanacak.

Hindistan’da korona virüs salgınında hasta sayısı hızla artarken, iktidarda bulunan milliyetçi parti üyeleri suçu Müslümanlara attı. Ülke genelinde çok sayıda Müslüman eczane ve marketlerin kendilerini kabul etmediğini belirtirken, Meerut kentinde bir hastane ise korona testi pozitif çıkan Müslümanları hastaneye almayacaklarını açıkladı.

Hindistan’da Covid-19 vaka sayısı hızla artarken iktidardaki milliyetçi Hindistan Halk Partisi (BJP) üyeleri, Müslümanları yeni tip korona virüsü yaymakla suçluyor.

Euronews’in haberine göre, hükûmet, ülkedeki Covid-19 vaka sayısının yüzde 30’unun Tebliğ Cemaati’nin mart ayı başlarında düzenlediği dini bir toplantı ile bağlantılı olduğunu savunuyor.

İslam karşıtlığının arttığı ülkede korona virüs salgını nedeniyle Müslümanların hedef gösterilmesinden endişe ediliyor.

BAZI HASTANELER MÜSLÜMANLARI KABUL ETMİYOR

Ülke genelinde çok sayıda Müslüman kendilerine yönelik düşmanlığın arttığını, eczane ve marketlere kabul edilmediklerini ifade ediyor. Telangana eyaletinde bazı hastanelerin, Müslümanların sağlık kurumuna girişini reddettiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Hint basını, Jarkand’da Müslüman hamile bir kadının Covid-19’u yaymakla suçlandığını için hastane personeli tarafından darp edildiğini ve daha sonra bebeğini kaybettiğini aktarmıştı.

“COVİD-19 POZİTİF OLAN MÜSLÜMANLAR KABUL EDİLMİYOR”

Öte yandan Uttar Pradesh’in kuzeyindeki Meerut kentinde bir hastane korona virüs testi negatif olmayan Müslümanları kabul etmeyeceğini belirten bir reklam yayınladı.

Ancak reklamda Hindulardan kanıt sunmalarının istenmediği söylendi.

TEBLİĞ CEMAATİ LİDERİ “KORONAVİRÜS YAYMA” SUÇUNDAN CİNAYETLE YARGILANACAK

Hindistan’daki İslami Tebliğ Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi, korona virüsün yayılmasına sebep olduğu gerekçesiyle cinayetle yargılanacak.

İlk olarak Koronavirüs nedeniyle ülkede ilan edilen geniş ölçekli toplanma yasağını ihlal etmekle suçlanan Tebliğ Cemaati lideri, mart ayının ortasında düzenlenen toplantılar sebebiyle salgının yayılmasına ve ölümlere sebep olmakla suçlanıyor.

Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi, suçlu bulunması halinde 10 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.