• BIST 92.322
 • Altın 189,164
 • Dolar 4,7936
 • Euro 5,5865
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 17 °C
 • Yozgat 14 °C
 • İzmir 25 °C
 • Adana 26 °C
 • Bursa 22 °C

Saray AK Selvi'nin ipini çekti

Saray AK Selvi'nin ipini çekti
Gazeteci Yavuz Oğran iktidar uçağının değişmez kabin ekibinden Abdulkadir Seliv’nin Erdoğan’ın uçağına alınmadığını belirtip bidebunuizle.com sitesinde bir yazı kaleme almış. Oğran Selvi’nin kabin ekibinden çıkarılmasını şöyle açıklamış:
“Son günlerde Ankara Cumhurbaşkanlığı uçağının müdavimlerinden, muhafazakar medyanın önemli isimlerinin listeden silinmesini konuşuyor. O isimlerin başında Abdülkadir Selvi geliyor. Selvi’yi tanıyorsunuz, Erdoğan’ın, davanın yılmaz savunucuları arasında bir numara. Liderlerin uçağında onsuz bir fotoğraf görmek son döneme kadar hemen hemen imkansızdı. Ama artık, her platformda Ak Partiyi savunan, icraatlarını öven, hemen hemen aldığı her kararın arkasında duran Selvi fotoğraf karesinde yok.”
 
 
Peki neden?
 
 
“Selvi’nin yolcu listesinden silinmesine neden olan yazdığı bir yazı. Yazı çözüm sürecine Cumhurbaşkanı’nın itiraz ettiği, Yalçın Akdoğan’ın İmralı heyetiyle verdiği fotoğrafı eleştirdiği zaman yazıldı. O eleştirilere hükümet de yanıt verince Selvi ‘büyü bozuluyor’ dedi, Ak Parti’nin kendi içindeki tartışmaların partiye zarar verdiğini söyledi. Selvi o yazı sonrası Saray tarafından istenmeyen adam ilan edildi. Uçaktaki yeri iptal edildi.”
 
 
Yavuz Oğhan’ın yazısı kısmen doğruları anlatmakla beraber eksik. Selvi’nin kabin ekibinden çıkarılmasının iki farklı nedeni var. Bunlardan biri Ak Saray ile Çanakaya arasındaki ayrışma.
 
 
Bu ayrışmanın temelleri Kaısm ayında Havuz medyasında yapılan operasyonla başlamıştı. Ak Saray’ın prejsi Jöleli Yiğit Bulut Havuz Medyasına operasyon yapmış Mustafa Karalioğlu ve ekibinin işine son vermişti. O dönemde yazdığım twitte “Havuz’daki operasyon Yiğit Bulut’un Yalçın Akdoğan’a operasyonuysa Ak Selvi de gider.. Eğer operasyonu Yiğit Bulut Yalçın Akdoğan’a karşı yaptıysa Selvi yolcu, çünkü Akdoğan’ın borozanı Sevli’dir. FAV’a atıp bekleyin” yazmıştım.
 
 
14 Aralık 2014’^de yazdığım twitte de “bence Yiğit Bulut’a bayrak açan Selvi’nin geleceği yok. Görevden alınacak giderken kahraman olmak istoyor” yazmıştım. 22 Mart’ta da “Bu rüzgar döndü 6 ay içinde herkes görecek” yazalı bir ay olmadı. AK Selvi bile “AKP’nin büyüsü bozuluyor” yazmış. …Ve Gökçek Arınç’ı paralel ilan etti partiden atılmasını istedi. Y. Şafak AK Selvi’nin yazısını kaldırdı “BU RÜZGAR DÖNDÜ” demedim mi size Görünen o ki Ak Selvi’nin “AKP’nin büyüsü bozuluyor” Yazısı Y. Şafak’ın sitesinden gitti geldi. Bu da kendi başına ilginç. BU RÜZGAR DÖNDÜ. Arınç ve RTE krizi AKP açısından en iyi ihtimalle Arınç ve AK Selvi’nin kellesinin gitmesi, Yalçın Akdoğan’ın yaralanmasıyla sonuçlanır…” yazmıştım.
 
 
27 Mart’ta da “bu haberi bir kenara yazın. Dar oligarkların tüm saldırı hattı buradan başlıyor. AK Selvi ve ekibi hedefte. Cemil Barlas’da AK Selvi’yi kripto ilan etmiş. AKP kaynıyor. BU RÜZGAR DÖNDÜ” yazmıştım.
 
 
Gelinen noktada Ak Selvi önce kabin ekibinden atıldı. Ak Selvi’nin kabin ekibinden atılmasının ikinci sebebi ise onun kimliğiyle ilgili. Siyasal İslamcıların zihin haritalarında Alevilere, ve dönmelere karşı müthiş bir önyargı var. Özellikle de kimliğini gizleyen Alevileri asla yanlarında barındırmazlar. Selvi’nin Alevi olduğunun ortaya çıkmsı onun üstünün çizilmesine neden oldu. Hatırlayın Sevi’nin alevi olmasının ortaya çıkmasından sonra şu değerlendirmeyi yapmıştım: Türkiye’de Alevi sorununun en net örneği Abdulkadir Selvi. Alevi kimliğiyle var olamayınca asimile olmayı tercih etmiş” yazmıştım. Malesef Selvi’nin gönüllü asimilasyonu bile onun dışlanmasına engel olamadı. Acı ama gerçek bu…
 
Etiketler:
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.