Şehit Dedesinden Göz Yaşartan Karar!

Şehit Dedesinden Göz Yaşartan Karar!

Şehit olan torunun cenazesine yamalı pantolonla katılan dede Ramazan Akkabak, yardım hesabında biriken paralarla kimsesiz çocukları okutacak

Mardin’in Midyat İlçesi’nde, 2 Ağustos’ta devriye görevi yaparken mayınlı saldırıdaşehit olan Barış Akkabak’ın (20) hikâyesi yürek burkmuştu. Annesini küçük yaşta kanserden kaybeden Barış’ı, babasının Ferhat ve Onur ismindeki 2 kardeşiyle birlikte cami avlusuna terk ettiği ortaya çıkmıştı. Barış’ı üzerine kaydettiren dedeRamazan Akkabak’ın (79), Ferhat ile Onur’u ise maddi olanaksızlıklar nedeniyle evlatlık verdiği öğrenilmişti. Gerçeği ağabeyleri şehit olduktan sonra öğrenen kardeşler de cenaze törenine katılmıştı.

Antalya’da şehit torununun cenazesine yamalı pantolonla katılan dede Akkabak, kendileri adına bir yardım hesabı açıldığını söyledi. Akkabak, “Hesapta ne kadar para toplandı bilmiyorum ama toplanan paralarla torunum adına hayır işleri yapacağım. Mezarlığa torunumun ismini taşıyan bir sebil yaptıracağım. Camiye ve okula yardımda bulunacağım. Torunum okuyamamıştı, toplanan paralarla kimsesiz çocukları okutacağım” dedi.

1 HAFTA TORUNUNUN MEZARINA GİDİP YATTI

Torununun şehit olmasının üzerinden 2 hafta geçtiğini ve yokluğunu daha çok hissettiklerini söyleyen Ramazan Akkabak, “İlk hafta her gece rüyamda görürüm diye mezarının üzerine yatıp uyudum. Karakol komutanı, ‘Mezar bize emanet, sen gece mezara gitme’ deyince geceleri gitmeyi bıraktım” dedi.

Torununun acısını yaşarken şehit haberleriyle bir kez daha yıkıldıklarını anlatan Akkabak, “Her gün bir şehit haberi geliyor. Aynı acıyı bir kez daha yaşıyoruz. Ocaklara sürekli ateş düşüyor. Anneler çocuksuz, çocuklar babasız kalıyor. Bu duruma çözüm bulunmalı. Artık şehit haberi duymak istemiyorum” diye konuştu. Öte yandan MHP’li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Serik İlçesi Kozan Mahallesi’nde 2 odalı bir evde yaşayan dede Ramazan Akkabak ve anneanne Havva Akkabak için ev yaptırmak üzere çalışmalara başladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.