ŞEKER İŞ, Murat TAŞLIYURT’la devam dedi.

ŞEKER İŞ, Murat TAŞLIYURT’la devam dedi.

Şeker İş Sendikası Ankara Şubesi 21 Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Şube Başkanı Murat TAŞLIYURT’un, oy çokluğu ile tekrar başkan seçildiği genel kurulda yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Başkan: Murat TAŞLIYURT

İdari Sekreter: Çetin YILDIZ

Mali Sekreter: Burhan KÜÇÜKÇINAR

Yönetim Kurulu Üyesi  : Adem ÖZTÜRK

Yönetim Kurulu Üyesi  : Hacı ÖZBAY

Genel Kurulda konuşan Başkan TAŞLIYURT, “Bilindiği gibi TÜRKŞEKER Fabrikalarının 2000 (iki bin) yılında özelleştirme kapsamına alınmasıyla birlikte sanayimizde oluşturulmaya çalışılan kara tablonun, bu gün TÜRKŞEKER’i adeta yok etme aşamasına getirdiği bir gerçektir” dedi.

TAŞLIYURT, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “ İki bin yılında 25 bin 922 olan işçi sayısı 2017 yılında 8 bin kişiye gerilemiş, hukuka aykırı uygulamalar sayesinde ise taşeron çalışan sayısı artmıştır. Bu tablo Şeker Sanayini zorunlu olan kalifiye eleman ihtiyacını karşılayamaz hale getirmiştir.

Öyle ki, son üç kampanya döneminde teknik bilgi ve tecrübeye sahip yetişmiş işçi eksikliği had safhaya ulaştığından çalışan işçilerimiz hafta tatili ve resmi tatil yapmaksızın adeta canlarını dişlerine takarak büyük fedakarlıklarla üretime devam etmişlerdir. Sizlerin de bildiği üzere bu durumun elbette böyle devam etmesi düşünülemez.

Önümüzdeki dönemde yoğun bir şekilde artacak emeklilerin ardından yeni bir kampanya dönemi gerçekleştirilmesi imkânsız hale gelecektir. Bu durum, Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanmasına neden olacak, TÜRKŞEKER elemansızlık nedeniyle kampanyalarını tamamlayamayacaktır.”

ŞEKER FABRİKALARINI SATARKEN KIRK DEFA DÜŞÜNMEK GEREKİR.

Sözlerine, “BABALAR GİBİ SATACAĞIM” diyen bakanlardan günümüze gelindiğinde “ŞEKER FABRİKALARINI SATARKEN KIRK DEFA DÜŞÜNMEK GEREKİR” diyen bakanlara gelindiğini ifade ederek devam eden Murat TAŞLIYURT, “Dört saat Eskişehir fabrikalarımızı gezerek  Genel Başkanımızdan sektör hakkında bilgi alan sayın Maliye Bakanımız Naci AĞBAL’ın olumlu tutumu, Şeker İşçisinin ne kadar doğru strateji ve doğru politikalarının peşinde olduğunun bir göstergesidir” diye konuştu.

ETİMESGUT BELEDİYESİ HALK EKMEK FABRİKASINDA DA TOPLU SÖZLEŞME İMZALADIK.

Etimesgut Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında da, sosyal ve mali yönden çok iyi bir toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını anlatan Başkan Murat TAŞLIYURT, Belediye Başkanı Enver DEMİREL’e teşekkür etti.

TAŞLIYURT, konuşmasını: “Yeni hedefler ve yeni projelerle sendikal hayatımızı idame ettirmemiz ŞEKER İŞÇİSİNİN geleceği açısından elzem olmuştur.  GÜÇLÜ SENDİKA GÜÇLÜ İŞÇİ sloganıyla gelecek dönemlere ışık tutma zamanı gelmiştir”  sözleri ile bitirdi.

17757287_1518051368227779_1482072363533651645_n.jpg

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.