• BIST 93.003
 • Altın 188,945
 • Dolar 4,8206
 • Euro 5,5954
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 17 °C
 • Yozgat 15 °C
 • İzmir 25 °C
 • Adana 27 °C
 • Bursa 21 °C

Semih Yalçın'dan Sinan Oğan röportajına sert tepki!

Semih Yalçın'dan Sinan Oğan röportajına sert tepki!
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN “Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Hakan’ın dün yaptığı Sİnan Ogan'la ilgili yaptığı söyleşi üzerine yazılı bir basın açıklaması yaptı..

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP’ye ayar vermeye kalkmak, size röportaj verip fırsatçılık yaparak fitne ateşine peşinen kütük olmayı kabullenen bahtsızın da boyunuzu ve çapınızı aşar Sayın Hakan" dedi.
MHP’li Yalçın, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ı, MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan röportajı üzerinden sert bir dille uyardı. Ahmet Hakan’a "Size daha önce de mektup yolladık. Böyle giderseniz, bu sonuncusu da olmayacak" diyerek seslenen Yalçın, kendisini "1 Kasım Seçimleri öncesi MHP içinde kasıtlı fitne çıkarmakla" suçladı.
"Bütün ikazlarımıza rağmen partimiz aleyhindeki kripto kampanyanızı sürdürmenizde bu saatten sonra iyi niyet ve gazetecilik kaygısı aramayacağımızı bilmenizi isteriz" diyen Yalçın, "Siz hangi hak ve yetkiyle MHP’yi tartıştırıyorsunuz? Siz, hangi cüretle MHP’nin iç işlerine burnunuzu sokuyorsunuz? Partimizin tüzel kişiliğini alakadar eden konuları neden kaşıyorsunuz?" diye sordu.
"BOYUNUZU VE HADDİNİZİ AŞAN BU TUTUMUNUZU ŞİDDETLE KINIYORUZ"
Ahmet Hakan’a "Şeytanın sizi iğva ettiği ve nefsinize yenildiğiniz anlaşılıyor" diyerek yüklenen Yalçın, "Belki de kasıtlı olarak MHP içinde fitne çıkarmak, tartışılmasında fayda bulunmayan konuları kamuoyunda tartışmaya açarak partimize ve camiamıza zarar vermek istiyorsunuz. Eğer böyleyse tek başınıza MHP’yle kavgaya cüret edemeyeceğinize göre, bunu belli bir mahfil adına veya bir çıkar uğruna yaptığınız sonucu ortaya çıkıyor. Söyleyin, bir yerlerden talimat mı aldınız Sayın Hakan? Yoksa MHP’ye zarar vermekle mi görevlendirildiniz? Değilse fitne ateşine bile bile odun atmanıza cehalet mi diyelim, belahet mi? Her ne sebeple olursa olsun; bundan böyle partimizin birlik ve bütünlüğüne zarar verecek, akıllarda soru işareti bırakacak haksız, zamansız, yersiz, düşüncesiz ve gereksiz yazılarınızı asla hoşgörüyle karşılamayacağımızı bilin. Boyunuzu ve haddinizi aşan bu tutumunuzu şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.
"LİDER, DEVLET BAHÇELİ’DİR"
Hakan’ı "MHP’de liderlik konusunu tartışmaya açarak, gündemde tutmaya çalışmakla" suçlayan Yalçın, "Liderlik vehimle olmaz. Lider, bayraktır. Lider, Devlet Bahçeli’dir. Cin olmadan adam çarpmaya kalkanlar, birkaç tatlı söz ve methüsenaya aldanarak başkalarının dolduruşuna gelerek kendisinde liderlik vehmedenler, sadece zavallı ve meczup kişilerdir" dedi.
MHP’nin 46 yıllık kutlu mücadelesinde Devlet Bahçeli’nin bulunduğunu hatırlatan Yalçın, şunları söyledi:
"Milliyetçi-Ülkücü Hareketin hafızasıdır. Yani liderlik birikim ister, bilgelik ister. Teşkilatların içinde pişmek, yetişip olgunlaşmak ister. Yıllar sürecek mücadele ister. Hareketimizin jargonuna ve dokusuna hakim olmayı gerektirir. Bu yolda erken öten horozun başının kesildiğini, ham meyvenin karın ağrıttığını camiamızın değerli mensupları iyi bilir. Mevlana’nın deyimiyle hamlıktan kurtulmak için fitne ateşine odun olmak değil; önce pişmek, sonra da yanmak icap eder. Lider sayesinde üç beş senede edinilen mevkii kendi kerametinin tezahürü zannetmekse ayrı bir çiğlik, cehalet ve hamlık örneğidir."
"KİMSE HAREKETİMİZİN VE DAVAMIZIN ÜZERİNDE DEĞİL"
"Hariçten gazel okunarak MHP’nin liderliği hakkında ahkam kesmek beyhudedir" diyen Yalçın, "Bu hususların alenen ve hele de basın aracılığıyla tartışmaya açılması, hem camiamızın birlik ve beraberliğine, hem hareketimizin şimdiye kadar kazanmış ve biriktirmiş olduğu değerlerin aşınmasına, hem teşkilat disiplininin zayıflamasına, hem de lidere ve partiye olan saygı ve bağlılığın azalmasına zemin hazırlar" şeklinde konuştu.
MHP camiasının şahıslarla, isimlerle kaim olmadığını vurgulayan Yalçın, "İsimler ve yöneticiler gelip geçicidir. Esas olan, davanın mehabeti yani büyüklüğüdür. MHP’nin mücadele tarihinde her biri birer bayrak olan şahısları da olduğundan büyük gösteren kendi meziyetleri ve kabiliyetleri değil, davanın azametidir, ululuğudur. Milliyetçi-Ülkücü Hareketten nice serdengeçtiler, yiğitler gelip geçmiş, kerameti, marifeti kendinde belleyen nice meczuplar da yok olup gitmiştir. Kısacası, kimse hareketimizin ve davamızın üzerinde değildir" ifadelerini kullandı.
"KÜTÜK OLMAYI KABULLENEN BAHTSIZ"
Yalçın, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:
"O bakımdan MHP’ye ayar vermeye kalkmak, sizin de size röportaj verip fırsatçılık yaparak fitne ateşine peşinen kütük olmayı kabullenen bahtsızın da boyunuzu ve çapınızı aşar Sayın Hakan. Siz eğer bu tavrınızı basın özgürlüğü sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Bu, düpedüz nifak çıkarmaktır. MHP camiasına zarar vereceğini düşündüğünüz birinin kerameti kendinden menkul ve doğruluğu ’meşkuk’ beyanlarıyla MHP’yi tartışmaya açarak iğrenç ve mülevves bir fitneye boynunuzu uzatıyorsunuz. Durun orada Sayın Hakan, durun orada."

Etiketler:
 • Yorumlar 10
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.