SIKI DURUN ‘KAFES 2’ GELİYOR

SIKI DURUN ‘KAFES 2’ GELİYOR

Türk sinema tarihinde ilk kez bir filmin senaryosunu halk yazıyor, Filmin açılış sahnesinde Alparslan Türkeş olacak.

Yapımcı Yasemin NAK ’tan alınan bilgiye göre;

Alparslan Türkeş’in mahkeme salonunda ayağa kalkıp İstiklal Marşı’nı söylediği tarihi an ile başlayacak Kafes 2, seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. 80’li yılların Ülkücü Hareketinin önemli isimlerinin senaryo içerisinde yer aldığı gelen bilgiler arasında…

İlk filmi ile kendinden söz ettiren ve büyük ilgi gören Kafes filminin ikincisi için çalışmalara başlandı. Birinci filmde olduğu gibi yapımcılığını Yasemin NAK’ın, senaristliğini de Bektaş Topaloğlu’nun üstlendiği Kafes 2’nin senaryo yazım aşamasında daha önce denenmemiş bir yol izleniyor: Tüm film dönemin tanıkların tarafından kaleme alınıyor.

JOY PR’dan resmi olarak yapılan açıklamada yapımcı Yasemin Nak , 80 dönemi Ülkücü Hareketin önemli isimleri ile görüşüleceğini ve daha kapsamlı bir senaryo oluşturulacağını söyledi. Bunlarından dışında senaryoya katkıda bulunmak isteyen herkese kapılarını açmak adına her pazar saat 12:15-17:00 saatleri arası JOY PR, filmin senaristi Bektaş Topaloğlu ile senaryoya katkı vermek isteyen herkesi bir araya getiriyor. Filmin senaryosuna yapılan ilk önerilerinin Dönemin önemli tanıklarının ve dahası Alparslan Türkeş’in filmin senaryosu gereği sahnelerinin olmasının kamuoyunda doğal olarak bir heyecan yarattığını söyleyen Bektaş Topaloğlu filmle ilgili şunları ifade etti:

Kafes 2 nin giriş sahnesi Alparslan Türkeş'in mahkeme salonuna girişiyle yargılanan İhtilal mahkumlarının ayağa kalkıp İstiklal Marşını okuması olacak.1980 askeri darbesinden sonrasını konu alacak film, o dönemi yaşayanların anlattıklarından yola çıkılarak kurgulanırken, bir anlamda hesaplaşma niteliği taşıyacak. Bu sebeplerden dolayı senaryo üzerinde çok titiz çalışıyoruz.”

Filmde kimler oynayacak

Kafes 2’nin hazırlıklarının başladığı haberini sosyal medyadan paylaşmasının ardından takipçiler tarafından cast için isimler zikredilmeye başlandı. Cast için en çok adı geçen isimler Nejat İşler, Mehmet Arslan, Vural Çelik ve Cüneyt Arkın. Genel sanat yönetmenliğini Ebru Ay’ın yapacağı ve bu yaz çekimlerine başlanılması planlanan Kafes 2’nin 2016 sonunda ya da 2017 başı gibi vizyona girmesi bekleniyor. JOY PR Kafes 2’nin ardından Hocalı Katliamı ve Yakup Cemil’in hikayelerini çekeceği de gelen bilgiler arasında…

Kaynak:ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum