AKP ile PKK'nın Ortak Gazetesi: Yeni Akit!

AKP ile PKK'nın Ortak Gazetesi: Yeni Akit!

Geçtiğimiz günlerde PKK'ya yakınlığı ile bilinen Özgür Gündem ve bir dönem Türk Ordusuna kurulan kumpasın tetikçilerinden Taraf Gazetelerini kendi matbaasında bastığı ortaya çıkan Yeni Akit Grubu kirli ellerin tetikçiliğini yapmaya devam ediyor.

Türkiye'nin erken seçim sathına girmesiyle birlikte AKP'nin kendine bir numaralı hedef olarak belirlediği MHP oylarına yönelik operasyonları hız kazandı.AKP'nin bu operasyonda en önemli tetikçilerinden biri muhafazakar görünümlü "Yeni Akit" Gazetesi. Gazete manşet dahil olmak üzere haberlerinin büyük kısmını MHP'ye iftira ve karalama tezgahları kurmak üzere kurguluyor.

Her seçim dönemi ortaya çıkan sözde "eski Ülkücü" siyasetçilere de sayfalarında geniş yer veren Akit özellikle muhafazakar seçmeni etkilemeye yönelik akıl almaz taktiklere başvuruyor. Peki Kim Bu Yeni Akit ve Patronu Mustafa Karahasanoğlu! Geçtiğimiz günlerde

Yeni Akit Gazetesinden ayrılarak habervaktim.com adlı internet sitesinde yayın hayatına devam eden bir grup gazeteci muhafazakar insanların daha fazla kandırılmasına vicdanlarının el vermediğini bildirerek Yeni Akit ve Karahasanoğlu'nun gerçek yüzünü gözler önüne serdi. Habervaktim, muhafazakar görünümlü bu grubun kendi matbaasında PKK'nın Gazetesi Özgür Gündem'in yanısıra,

Taraf ve Birgün gibi gazetelerin basıldığını açıkladı.  AKP yandaşlığı ile tanınan Yeni Akit'in PKK ile kurduğu bu yakın ilişki ile ne hedeflediği ve ortak düşman olarak belirledikleri MHP'ye ne gibi çirkin saldırılarda bulunacaklarını önümüzdeki erken seçim sürecinde hep birlikte göreceğiz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.