AKP'de İstifa Depremi Başladı!

AKP'de İstifa Depremi Başladı!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mardin İl Başkanı Vahap Alma'nın görevinden istifa ettiği açıklandı. 23 Mart 2023'ten bu yana AKP Mardin İl Başkanlığı görevini yürüten Alma, yaptığı açıklamada görevinden ayrılma kararının parti genel merkezi tarafından onaylandığını belirtti.

Vahap Alma'nın İstifası Duyuruldu

AKP Mardin İl Başkanı Vahap Alma, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Alma, 23 Mart 2023'ten bu yana yürüttüğü il başkanlığı görevinden ayrılma kararını, yapılan bir toplantı sonrasında aldığını ve bu kararın parti genel merkezi tarafından onaylandığını ifade etti. Alma, görev süresi boyunca katkıda bulunanlara teşekkür ederek, istifasının gerekçelerini ve gelecekteki planlarını açıkladı.

Görev Süresince Yapılan Çalışmalar ve Teşekkür

Vahap Alma, istifa açıklamasında görev süresi boyunca büyük bir gurur ve onurla hizmet ettiğini belirtti. "23 Mart 2023'ten beri büyük bir gurur ve onurla sürdürdüğüm AK Parti Mardin İl Başkanlığından, Cumhurbaşkanımız ve genel merkezimizin işlerini kolaylaştırmak niyetiyle istifa etme talebim, yapılan görüşmeler neticesinde kabul gördü. Bu görevi bana layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'e şükranlarımı sunuyorum," dedi. Alma, görev süresi boyunca katkıda bulunan tüm dostlarına ve çalışma arkadaşlarına da minnettarlığını dile getirdi.

Gelecekteki Planlar ve Veda Mesajı

Vahap Alma, açıklamasında gösterişten uzak, işini dürüstçe yapmaya çalışan biri olduğunu belirterek, "Siz değerli dostlarımdan af diliyorum. Hepimizin birbirimizle güzel anıları var. Zor zamanlarda bile neşemizi ve umudumuzu kaybetmedik. Sizden memnunum ve Allah'ın da sizden memnun olmasını diliyorum. Unutmayın, bu ne bir başlangıç ne de bir son. Hangi görev verilirse verilsin, ne istenirse istensin, liderimizin ve partimizin yanında yer alarak göreve hazırız. Sağlık ve esenlik içinde kalın. Allah'a emanet olun," ifadelerini kullandı.

Parti Genel Merkezi ve Gelecekteki Görevler

Alma'nın istifası, AKP genel merkezi tarafından da onaylanarak, partinin iç işleyişi ve görev dağılımı çerçevesinde değerlendirildi. Alma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'e olan şükranlarını tekrar dile getirerek, partinin yanında yer alacağını ve hangi görev verilirse verilsin, bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.