AKP'li Başkan İstifa Ettiğini Duyurdu..

AKP'li Başkan İstifa Ettiğini Duyurdu..

AKP Osmaniye İl Başkanı Servet Alibekiroğlu, sağlık sorunları gerekçesiyle görevinden ayrıldı. Alibekiroğlu, 1,5 aydır serumlar ve doktor gözetiminde görevini sürdürmeye çalışsa da sağlık nedenleriyle istifa kararı aldığını açıkladı.

AKP (Adalet ve Kalkınma Partisi) Osmaniye İl Başkanı Servet Alibekiroğlu, sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılma kararı aldığını yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Başkanlık Görevi ve Destekler:

Alibekiroğlu, yaptığı açıklamada, il başkanlığı görevini Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri ve genel merkezin destekleriyle üstlendiğini ifade etti. Ancak son dönemde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bu görevi sürdüremeyeceğini belirten Alibekiroğlu, 1,5 aydır serumlar ve doktor gözetiminde görevini yerine getirmeye çalıştığını söyledi.

Genel Merkezin Yakın Takibi:

AKP Genel Merkezi'nin bu süreci yakından takip ettiğini ve her zaman kendilerinin yanlarında olduğunu dile getiren Alibekiroğlu, Osmaniye'deki seçim hazırlıkları ile sağlık problemlerinin bir araya gelmesi sonucu görevinden ayrılma kararı aldığını belirtti.

İstifanın Sunulması:

Alibekiroğlu, açıklamasının devamında, dün itibarıyla AK Parti Osmaniye İl Başkanlığı görevinden ayrılma talebini içeren dilekçeyi genel merkeze sunduğunu ve affını talep ettiğini ifade etti.

AKP Osmaniye İl Başkanı Servet Alibekiroğlu'nun istifasıyla ilgili olarak, AK Parti yetkililerinin nasıl bir süreç izleyeceği ve yeni il başkanının kim olacağı merak konusu olurken, Alibekiroğlu'nun sağlık durumu ve tedavisi hakkında da kamuoyunda bilgi bekleniyor

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.