AKP'li belediyeden büyük ulaşım vurgunu

AKP'li belediyeden büyük ulaşım vurgunu

Antalya Büyükşehir Belediyesinde büyük vurgun: Ulaşım kartındaki bakiyeler iç edildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımda kullanılan kartları, ‘KentKart’ adıyla değiştirirken eski kartlarda kalan bakiyeleri sıfırladı.

AKP’li Belediye Başkanı Menderes Türel, eski belediye başkanını suçlayarak değiştirdiği kartlarda kalan bakiyelere ilişkin hiçbir açıklama yapmadı.

Ulaşım sistemini Ulaşım AŞ’ye devreden, kart işini ihalesiz bir şekilde KentKart’a veren belediye vatandaşı mağdur etti.

Daha önce kullanılan akıllı kartların belli bir süre içerisinde yenileneceği ve içinde bulunan paranın kullanılması gerektiği bildirildi. Lakin sürenin kısa oluşu nedeniyle kartlarda bulunan bakiyeler bitirilemedi.

Antalya’da ulaşım ücreti ocak 2016 tarihi itibarıyla öğrenci,1.35 TL; emekli, 1.50 TL; normal binişin 2.50 TL olduğu düşünüldüğünde, birer binişin gasbedilmesi halinde toplamda büyük bir meblağa el konulduğu söylenebilir.

İMZA KARŞILIĞI GASP

Kartını değiştirmeye giden emeklilere imza karşılığı verilen yeni kartlar gaspı meşrulaştırıyor.
İmzalatılan , “Antalya Ulaşım, AntalyaKart” antetli teslim tutanağında şu ifadeler yer alıyor:

“…. nolu halk kart kullanıcısı iken sistem değişikliği nedeni ile numarasını belirttiğim ve içerisinde bakiye kalmamış-önemsiz bir miktar bakiye kalmış olan kartımı, tarafıma bedelsiz olarak yeni Antalya Kart verilmesi karşılığında teslim ediyorum. Eski kartın içerisinde var ise kalan bedelden dolayı Antalya Büyük Şehir Belediyesi ve Antalya Ulaşım Hiz. Pet. San ve Tic AŞ’yi ibra ediyorum.”

Teslim alınan eski kartta ne kadar bakiye olduğunu kimse bilmiyor ve vatandaşa bu konuda herhangi bir bilgi verilmiyor. 1.5 milyon kişinin yaşadığı Antalya merkezde, toplu ulaşımı kullanan insan sayısı hesaplandığında yaklaşık 1 milyon TL’lik bir vurgun söz konusu olabilir. Kartların değiştirilmesini savunan Başkan Menderes Türel’in konu hakkında kamuoyuna bir açıklama yapıp yapmayacağı Antalyalılar için merak konusu.

52123-001.jpg

GerçekGündem

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.