Ali Fuat Yılmazer'den şok iddia: Dönemin kudretlileri omzumda çaresizlik içinde gözyaşı döktü

Ali Fuat Yılmazer'den şok iddia: Dönemin kudretlileri omzumda çaresizlik içinde gözyaşı döktü

Mahkemenin tahliye kararı vermesine rağmen Silivri’de tutuklu bulunan eski Emniyet Müdürü ve İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Ali Fuat Yılmazer, AKP’ye kapatma davası açıldığında ‘dönemin kudretlisi’ bir kişinin omzunda ağladığını açıkladı.

Bağımsız aday Ali Fuat Yılmazer’in seçim bürosu geçtiğimiz cumartesi Kadıköy’de açıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışta Ali Fuat Yılmazer tarafından kaleme alınan basın bülteni, avukatı Hüseyin Ataol tarafından okundu. Açıklamaların ardından basın mensuplarına dağıtılan basın bültenindeki ilginç bir iddia dikkat çekti. Ali Fuat Yılmazer, AKP’ye parti Kapatma Davası açıldığında “dönemin kudretlilerinin” kendi omuzlarında ağladığını bildirdi. Yılmazer ayrıca, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın 32 yıl aradan sonra 2010 yılında Taksim’de kutlanmasının mimarının da kendisi ve ekibi olduğunu belirtti. İşte Ali Fuat Yılmazer’in avukatı Hüseyin Ataol aracılığıyla yaptığı o açıklama: “Aslında Ali Fuat Yılmazer kimdir sorusunun en iyi cevabını dönemin muktedirleri verecektir. Gün gelecek gizli saklı her şey ortaya çıkacaktır. Bugün sadece gerçekleri söylediği için çeşitli kumpaslarla zindanlara atılan, sindirilmek için gözaltına alınan emniyet müdürleri bildiklerini anlatmaktan vazgeçecek sananlar yanılmaktadır.

Yandaş gazetelerin, televizyonların yayınlarıyla hipnotize edilen halkımızı yine bu kahraman emniyetçiler uyandıracaktır. Gün gelecek, parti kapatma davası açıldığında ‘dönemin kudretlileri’ omzumda çaresizlik içinde döktüğü gözyaşlarını en yandaş kalemler saklayamayacaktır. Gün gelecek, uzun yıllar sonra 1 Mayıs’ın Taksim Meydanı’nda kutlanmasının mimarı olan ben ve ekibim belgesellerle anılacaktır…”

O kudretli, Tayyip Erdoğan mı?

Ali Fuat Yılmazer’in eşi Mualla Yılmazer, geçtiğimiz yıl eylül ayında, Yılmazer’in omuzunda ağlayan kişinin Erdoğan olduğunu açıklamıştı. Mualla Hanım, “AK Parti’nin kapatılma dönemiydi. O zamanlar Erdoğan’ın yakınındaki herkes korkmuştu. Partinin kapatılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Hatta bakanlarından bile Erdoğan’ı yalnız bırakanlar oldu. Ama Ali Fuat, o zaman başbakanın yanındaydı. Erdoğan en kötü zamanında Yılmazer’in omuzunda ağladı.” demişti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.