Anayasa'dan Türklüğü Kaldıracağız Diyen Babacan'ın İlçe Teşkilatı İstifa Edip MHP'ye Katıldılar..

Anayasa'dan Türklüğü Kaldıracağız Diyen Babacan'ın İlçe Teşkilatı İstifa Edip MHP'ye Katıldılar..

Türklüğe alerji duyan Ali Babacan'a tepki gösteren Deva Partisi İlçe Başkanı ve Yönetimi partilerinden istifa ederek MHP'ye katıldı.

6'lı muhalif ittifakın olası iktidarında Anayasa'dan Türk kelimesini çıkaracaklarını açıklayan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a tepki gösteren Deva Partisi Elbeyli İlçe Başkanı Mehmet Nuri Kurt ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, partilerinden topluca istifa ederek MHP'ye katıldı.

ALİ BABACAN'IN TÜRK'LÜĞÜ HEDEF ALAN AÇIKLAMASI 

Anayasanın 66. maddesinde yer alan "Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür" ifadesinden rahatsız olan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, vatandaşlık tanımını değiştirmek ve Kürtçe'yi anadil olarak anayasaya koyma fikrini açıkça dillendirdiği açıklamasında, ''Herkesin kendini bu ülkenin eşit ve özgür vatandaşı hissetmesi, güçlü bir vatandaşlık anlayışının hakim kılınmasıyla mümkündür. Anayasamızın 66. maddesini, çağımızın gereği olarak, kapsayıcı bir anlayışla yeniden ele almayı teklif ediyoruz. Ortak ve resmi dilimiz Türkçeye ek olarak, eğitim ve öğretimde ‘anadilinin kullanılması ve geliştirilmesi hakkı’nı anayasal güvenceye kavuşturacağız. Anadilinde eğitimin önündeki engelleri kaldıracağız.'' demişti.

ALİ BABACAN'A TEPKİ GÖSTEREN DEVA PARTİSİ İLÇE TEŞKİLATI İSTİFA EDİP MHP'YE GEÇTİ

6'lı muhalif ittifakın öncüsü olan CHP'nin Genel Merkezi'nden basın açıklaması yapılırken sahneden Türk Bayraklarının kaldırılmasının ardından Genel Başkanları Ali Babacan'ın Türklüğe karşı duruş sergilemesi, Deva Partisi Elbeyli İlçe Başkanı Mehmet Nuri Kurt ve yönetimini rahatsız etti.

6'lı muhalif ittifakın olası iktidarında Anayasa'dan Türk kelimesini çıkaracaklarını ve Kürtçe'yi ikinci resmi dil olarak kabul edeceklerini açıklayan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a tepki gösteren Deva Partisi Elbeyli İlçe Başkanı Mehmet Nuri Kurt ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, partilerinden topluca istifa ederek MHP'ye katıldı.

MHP'Lİ MUSTAFA DEMİR MHP'YE KATILANLARA ÜÇ HİLAL ROZETİ TAKTI

MHP Kilis İl Başkanlığı görevinden ayrılarak Milletvekili aday adayı olmak için başvuran ve 2023 seçim çalışmalarını yoğunlaştıran Mustafa Demir, Deva Partisi Elbeyli İlçe Başkanı Mehmet Nuri Kurt ve yönetiminin MHP'ye katılmasıyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Hızla büyüyoruz, gümbür gümbür geliyoruz. Deva Partisi Elbeyli İlçe Başkanı istifa ederek Partimize geçmiştir. Son kale zaptedilmez. Milliyetçi Hareket oyuna gelmez. Bu kutlu yürüyüş durdurulamaz. MHP'yi kündeye getirmeye hiç bir güç yetmez. Dualı ve kutlu hareketimiz, bağrından çıktığı asil milletimizin takdir ve teveccühlerinden aldığı güçle, her geçen gün daha büyük bir ivmeyle, büyüyerek ve güçlenerek yoluna emin adımlarla devam etmektedirler. Leş kargaları sevinmesin. Acep sendeleyip düşerler mi diye bekleyen mel'unlar boşuna heveslenmesin. Dağılırlar mı, biterler mi, yok olurlar mı diye elini ovuşturanlar boş rüyalar görmesin.'' dedi.

ALİ BABACAN HÜSRANA UĞRAMAYA DEVAM EDECEK

Her yerde bölücülük sloganı atan Ali Babacan'ın hüsrana uğramaya devam edeceğini belirten Mustafa Demir, ''Camiamız ve MHP'miz bugün her zamankinden daha güçlüdür. Partimiz ana kademesiyle, ülkücü kuruluşlarımızla tam bir uyum ve ahenk içinde büyüdükçe büyümekte, güçlendikçe güçlenmektedir. Son olarak Deva Partisi Elbeyli İlçe Başkanı Sayın Mehmet Nuri Kurt ve yönetimi, partilerinden istifa ederek tam kadro MHP'ye üye olmuş ve aramıza katılmışlardır. Anayasamız'dan Türklük tanımının çıkarılmasını isteyen, gittiği her yerde bölücülük sloganları atan, çaylak ve tüysüz siyasetçi Bebecan bir kez daha hüsrana ve bozguna uğramıştır. Bilmelidir ki; dili Oğuz dili olan Türkmen ili Kilis'imizde bölücülük ve bozgunculuk asla kabul görmez. Sayın Mehmet Nuri Kurt ve yönetimine, aramıza hoşgeldiniz diyorum. Katılımları milletimiz adına hayırlaravesile olsun. Bu vesileyle aziz Kilis'li hemşehrilerimi bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum.'' dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum