Devlet Bahçeli: Bunlar Haramzade, Hırsız, Rüşvetçi...

Devlet Bahçeli: Bunlar Haramzade, Hırsız, Rüşvetçi...

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Türk milleti 7 Haziran'da başkan, diktatör, kral, sultan, şah, emir seçmeyecektir." diyerek sert mesajlar verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk milleti 7 Haziran'da başkan, diktatör, kral, sultan, şah, emir seçmeyecektir. 7 Haziran'da Erdoğan'a makam, mevki ve de yeni bir koltuk ihdas edilmeyecek, edilemeyecektir.

 

7 Haziran'da Türk milleti hür iradesiyle, ahlaklı duruşuyla sorunlarını çözecek temsilcilerini belirleyecek, kendi istikbalini oylayacaktır. Unutmayınız ki 78 milyon Türk vatandaşı sarayda komplo tertipleyen bir tek adamdan büyük ve azizdir. Hiç kimse geleceğimizi bir kişiye bağlayamayacaktır." dedi. Bahçeli Tekirdağ'da halka hitap etti.

 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yetkisini kat be kat aşmış, şeref ve namus üzerine ettiği yeminleri çiğnemiştir. İstikrarsızlığın, anlaşmazlığın, kavga ve polemiklerin merkezinde Erdoğan vardır. Türk milleti 10 Ağustos 2014'de ilk kez Cumhurbaşkanı seçmiştir.

 

Tekirdağlılar ilk defa Cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanmışlardır. Şimdi soruyorum size; Cumhurbaşkanı oylarken rejim değişsin dediniz mi? Cumhurbaşkanı seçerken Erdoğan'a başkan olması için kapı açtınız mı? Cumhurbaşkanı seçtiğinizi düşünürken, aslında Cumhurbaşkanlığını çökerttiniz mi? Hayırsa, bu Erdoğan ne yapmakta, ne söylemekte, her gün meydan meydan nasıl dolaşabilmektedir? Erdoğan bir yanda dünya turu atarken, diğer yanda başkanlık sistemi için kulis ve siyasi çalışma yapmaktadır. Bu şahıs, Başbakan olduğu dönemde, Mart 2003'den Mart 2014'e kadar 11 yılda 93 ülke gezmiş, 305 defa yurt dışı seyahatine çıkmıştır. Elde edilen koca bir sıfırdır. Cumhurbaşkanı olarak, 1 Eylül 2014'ten 27 Nisan 2015'e kadar 27 ülkeye gitmiştir. Sonuç yine hüsrandır. Erdoğan başkanlık sistemini kabullendirmek için var gücüyle uğraşmaktadır. Her türlü kanunsuz yöntemden medet ummaktadır. Bu şahsiyetin akıl ve vicdan seviyesi tükenmiş, idrak ve izzet ufku kapanmıştır.

 

Erdoğan alenen Türkiye'nin karşısına geçmiştir. Bizzat Anayasal yetkilerine dayanarak yine Anayasal düzeni yıkmaya azmetmiştir. Türkiye’nin başka bir formata, farklı bir eksene, sonu meçhul bir maceraya sürüklenmesi amacıyla saray merkezli ihanet seansları olağanüstü şekilde sıklaşmıştır.

 

Erdoğan PKK takviyeli başkanlık rüyasını gerçeğe dönüştürmek istemektedir. Yürürlükteki sistemi rafa kaldırmak için kılıktan kılığa girmekte, yalandan yalana koşmaktadır. Erdoğan Cumhurbaşkanı olmasına rağmen, AKP’nin fiili eş başkanı gibi siyaset yapmaktadır. Düzmece açılışları, sanal temel atma törenlerini bahane ederek muhalefete çatmakta, başkanlık propagandası yapmaktadır.

 

Erdoğan Anayasa'nın kendisine çizdiği sınırları defalarca ihlal etmiştir. Erdoğan tarafsızlığını kaybetmiştir. 'Ben milletin tarafındayım, her partiye eşit mesafedeyim, ama gönlümde de bir parti var' sözleriyle tükenmişliğini örtbas etmenin çabasındadır. Bu sözüyle bile AKP'yi işaret etmekte, oy dilenciliğine soyunmaktadır. Erdoğan 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimi'ni başkanlık sistemine geçiş için basamak, kendi ifadesiyle istasyon olarak görmektedir. Bu cüret, bu pervasızlık, bu pişkinlik Türkiye'ye ağır yansıyacaktır.

 

Türk milleti 7 Haziran'da başkan, diktatör, kral, sultan, şah, emir seçmeyecektir. 7 Haziran'da Erdoğan'a makam, mevki ve de yeni bir koltuk ihdas edilmeyecek, edilemeyecektir. 7 Haziran'da Türk milleti hür iradesiyle, ahlaklı duruşuyla sorunlarını çözecek temsilcilerini belirleyecek, kendi istikbalini oylayacaktır. Unutmayınız ki 78 milyon Türk vatandaşı sarayda komplo tertipleyen bir tek adamdan büyük ve azizdir. Hiç kimse geleceğimizi bir kişiye bağlayamayacaktır. En başta Tekirdağlılar buna izin vermeyecektir.

 

Tekirdağlılar yapılan hiçbir haksızlığı ve hukuksuzluğu unutmayacaktır. Tekirdağ çalıştı, 17-25 Aralık çetesi yedi. Tekirdağ üretti, bakan ve Başbakan çocukları götürdü. Bunlar haramzadedir, bunlar hırsızdır, bunlar rüşvetçidir, bunlar siyasi yolsuzluk çetesidir. Tekirdağ AKP’ye daha fazla tahammül edecek midir? Tekirdağ AKP'ye daha fazla sabır gösterecek midir? Tekirdağ Erdoğan'ın başkanlık komplosuna, Davutoğlu'na iflas etmiş siyasetine kanacak mıdır? O zaman hırsıza karşı Bizimle Yürü Tekirdağ. Arsıza karşı Bizimle Yürü Tekirdağ. Teröre ve hain isteklere karşı Bizimle Yürü Tekirdağ. 7 Haziran'da; MHP'ye iktidar mührünü vermeye var mısınız?" Konuşmasının ardından Bahçeli, alanda bulunanlara karanfil attı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.