Devlet Bahçeli: Diyarbakır'da Hakkari'de Türk'ün Öz Yurdudur"

Devlet Bahçeli: Diyarbakır'da Hakkari'de Türk'ün Öz Yurdudur"

MHP lideri Bahçeli "Kürdistan diye bir yer yoktur, Diyarbakır'da Hakkari'de Türk'ün öz yurdudur" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Güneydoğu'da yaşanan gelişmeleri eleştirdi. Kürdistan diye bir yerin var olmadığını ifade eden Bahçeli "Diyabakır da Hakkari de Türk'ün öz yurdudur" dedi ve ekledi "Adımız Türk Milleti, devletimiz de Türkiye Cumhuriyetidir; bundan geri dönüş yoktur."

DİYARBAKIR, HAKKARİ TÜRK'ÜN ÖZ YURDUDUR

"Ne Kürdistan'ı.. Diyarbakır, Hakkari ve daha niceleri Türk'ün öz yurdudur ve asla kaybedilmeyecektir. Adımız Türk Milleti, devletimiz de Türkiye Cumhuriyetidir; bundan geri dönüş yoktur.

Düşmanlık saçan, hendekleri kutsayan HDP'li siyasetçiler için hukuki işlem başlatmak için savcılar ne beklemektedir? Köküne kıran mı girdi bu adaletin? Milletin kesesinden HDP'li belediyeler PKK'ya çalışmaktadır. Kürdistan neresidir? Diyarbakır'ı ihanetin ağırlık merkezi yapmak hangi aklın ürünüdür. Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet bu olsa gerek. Kürt kökenli kardeşlerim yalnız değilsiniz ve sahipsiz bırakılmayacaksınız. PKK sizin temsilciniz değildir. Teröristler ev ev, sokak sokak bulunmalı teröristler tek tek hendeklerle imha edilmelidir. Sayın Davutoğlu terörle mücadelede samimi olduğunuz sürece MHP sizi şunun bunun ağzına baktırmayacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.