Devlet Bahçeli; 'Erdoğan Dolar Milyarderi'

Devlet Bahçeli; 'Erdoğan Dolar Milyarderi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bilecik'ten sonra geldiği Kütahya'da halka hitap etti.

Zafer Meydanı'nda yaklaşık 10 bina yakın kişiye konuşan Bahçeli, "Kütahya'nın her köşesi şehitliktir. Her karışı şehit kanıyla sulanmıştır. Kütahya milli ruh ve ahlakı zirveye çıkarmış, buna da gözü gibi bakmıştır. Tek dişi kalmış canavarın hükmü geçmişte Kütahya'ya sökmemiştir. İnanıyorum ki bugün de sökmeyecek; AKP-HDP-PKK ve küresel komplo Kütahya'dan Osmanlı tokadını yiyecektir" dedi.

 

DAVUTOĞLU DA BAŞKANLIK PROPAGANDASINA MEMUR EDİLMİŞ
 
Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yüklenen Devlet Bahçeli şöyle devam etti:
 
"Davutoğlu farklı bir alemdedir ve gerçeklerden tamamen kopmuştur. Erdoğan ise başkanlık sistemiyle ilgili yasa dışı bir kampanya yürütmektedir. Sizler yoksulsunuz, ama Erdoğan dolar milyarderidir. Sizler aç ve açıktasınız, Erdoğan har vurup harman savurmaktadır. Sizler çaresiz ve üzgünsünüz, Erdoğan ve havuzcular yetmez ama evet diyerek banka hesaplarını doldurmaktadır. Bu reva mıdır? Bu hak mıdır? Bu adil midir? Bu helal midir? Bu doğru mudur? Davutoğlu da başkanlık propagandasına memur edilmiş, Başbakanlık görevini dinamitlemekle vakit geçirmektedir. Ve bize 1961 yılında, merhum Menderes asılırken nerede olduğumuzu Kütahyalının huzurunda sormaktadır. Bizi bilen bilir, tanıyan hakkımızı verir. Madden ve fiziken kuruluşumuzdan 8 yıl öncesinde nerede olduğumuzu soran Davutoğlu'na aslında nerede bulunduğumuzu buradan açık açık söylemek istiyorum: Biz Orhun'daki iradeyiz. Biz Malazgirt'teki zafer duasındayız. Biz Söğüt'ten yayılan idrakiz. Biz Çanakkale'de destan yazan şuurdayız. Biz Samsun'a çıkan ilk adımın ardındayız. Biz Sakarya'da, Dumlupınar'da meydan okuyanız. Biz Cumhuriyeti kuran yüksek azmin ta kendisiyiz. Çünkü biz Türk milliyetçisiyiz. Kandil'de olabilir, İmralı'da dolaşabilir, Oslo'da bulunabilir, her şeyi alttan alabilir. Hatta ihanet ve melanet sürecindeki ana aktör de olabilir. Fakat biz Türkiye'nin yanındayız, biz Anayasa'dan çıkarılmak istenen Türklüğün taraf ve müdafaasındayız."
 
 
 
"AKP MİLLET DEĞİL, HDP'NİN İKTİDARDAKİ İKİZİDİR"
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun HDP binalarına yapılan saldırıların failinin tespit edildiğini söylediğini ifade eden Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Fail tespit edildiyse, Başbakana düşen bu suikastçının kimliğini hemen açıklamasıdır. Davutoğlu neyi beklemektedir? Henüz yakalanmasa da, bu failin bağ ve bağlantılarını deşifre etmelidir. 7 Haziran'ı sancılı ve kanlı bir ortama dönüştürmeyi amaçlayan bu hain kimdir? azmettiricileri kimlerden oluşmaktadır? MHP ile HDP paslaşıyor diyerek bize aklınca kara çalmaya çabalayan Davutoğlu bir şey biliyor da söylemiyorsa yalancıdır, müfteridir. AKP'yle HDP'nin Dolmabahçe'de yan yana gelip İmralı canisinin 10 maddelik ihanet metnini okumasını Davutoğlu ne çabuk aklından çıkarmıştır? Pazarlıkları, Kandil-Oslo-İmralı üçgenindeki ihanet müzakerelerini nasıl da görmezden gelmiştir? Başbakan, dün AKP'nin milletin ta kendisi olduğunu iddia etmektedir. AKP millet değil, PKK'nın suç ortağıdır. AKP millet değil, HDP'nin iktidardaki ikizidir. AKP millet değil, Türk düşmanlarının liman ve sığınağıdır."
 
HERKES BİLSİN Kİ AKP GİDİYOR
 
MHP'nin iktidara yürüdüğünü söyleyen Bahçeli, "Erdoğan ve Davutoğlu sonu gördükçe, millet üzerinde kumar oynamaya yeltenmektedir. Herkes bilsin ki, AKP gidiyor, hesap sormak ve Dumlupınar ruhuyla Türkiye'yi kurtarmak için MHP yürüyor, MHP geliyor. Ve buna da sadece 18 gün kalmıştır" dedi.
 
Türkiye'nin sanki Erdoğan'ın miras malı gibi gösteilmesini eleştiren Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"İkbal ve menfaatleri için çatışan, gerginlikten medet umanlar Erdoğan'ın peşine takılmıştır. Millete hizmeti şeref bilenler de Milliyetçi Hareketle birlikte yürümenin hedef ve özlemindedir. Kucaklaşmanın adresi Milliyetçi Harekettir. Uzlaşma ve huzurun adresi Milliyetçi Harekettir. Çare Mlliyetçi Harekettir. Sizlere çözüm dediler, çözülme için PKK'ya söz verdiler, affetmeyiniz. İmralı canisiyle pazarlık yapıp Türkiye'yi yeni Anayasayla bölme konusunda mutabakat sağladılar, affetmeyiniz. 12 yıl 6 ay 4 günlük hezimet ve hüsran tablosunu unutmayınız. Unutmadığınız ne varsa, 7 Haziran'da sandığa gittiğinizde aklınıza getirip AKP'nin kalbine demokratik hançeri indiriniz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum