Devlet Bahçeli Son Noktayı Koydu !

Devlet Bahçeli Son Noktayı Koydu !

MHP lideri Bahçeli, "MHP, Türkiye'nin siyasi istikrarsızlık yaşamaması için beklenilen fedakârlıkları çekinmeden gösterecektir " dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli koalisyon süreci ilgili yazılı açıklama yaptı.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"7 Haziran'la birlikte AKP’nin tek başına iktidarı sona ermiş, siyaset yeni bir faza, yeni bir dönem ve aşamaya geçmiştir. İçine girdiğimiz bu yeni dönemde, siyasi dokusu birbirine uygun partiler arasında Türkiye’nin ana meselelerini çözmeyi hedeflemiş bir koalisyon hükümeti kurulması öncelikli gündem ve gerekliliktir. Muhtemel kriz ve kaoslara karşı herkes, her siyasi aktör birinci derecede mesul ve tarih karşısında yükümlüdür. Türk siyaseti çatışma ve çelişki yumağına yeterince gömülmüştür. Artık kaybedecek bir saniyemiz bile yoktur. Derhal ve acilen diyalog ve mutabakat zeminleri oluşturularak Türkiye güçlü, atılımcı, katılımcı ve icraata odaklı bir hükümete kavuşmalıdır.”

MHP'nin koalisyona ilişkin talep ve beklentilerini sıralayan Bahçeli, şartlarını şöyle sıraladı: "1-PKK terör örgütü vakit kaybetmeksizin kendisini lağvetmelidir. 2-AKP’nin iktidar yıllarında elde edilmiş demokratik kazanımlar pek tabiidir ki devam ettirilmelidir. Bireysel hak ve hürriyetlerin önündeki sis perdesi daha da aralanmalı, hukuk devleti her yönüyle işletilmelidir. 3- Türkiye’nin huzur ve sükûneti etnik ve mezhep temelli kışkırtılan kutuplaşma ve kamplaşmanın bıçak gibi kesilmesiyle mümkündür. 4-Millet ve devlet hayatını çok ağır ve olumsuz bir şekilde abluka altına alan rüşvet ve yolsuzluk olaylarıyla etkin bir mücadele olmazsa olmaz bir ön şarttır.”

Bahçeli ardından da “MHP, bu dört maddeye hürmetle beraber riayet ve refakat gördüğü takdirde Türkiye’nin siyasi istikrarsızlık yaşamaması için beklenilen fedakârlıkları çekinmeden gösterecektir” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum