DEVLET BAHÇELİ YİNE HAKLI ÇIKTI...

DEVLET BAHÇELİ YİNE HAKLI ÇIKTI...

Ortadoğu Gazetesi Yazarı Cemal Enginyurt'un Yazısı.

1 Kasım seçimleri öncesinde MHP Genel Başkanı;" Güneydoğuda sıkıyönetim ilan edilsin" demişti. Dönemin Başbakanı da yeri göğü yıkmıştı" bunlar darbeci, bunlar askeri istiyor, artık o dönemler bitti" diyordu. Görüyoruz ve şahit oluyoruz ki, sayın Bahçeli bir defa daha haklı çıktı.

 

Maalesef son bir yılda 600 asker ve polisimiz,1000den fazla masum vatandaşımız terör saldırılarıyla can veriyor. Terör artık Karadeniz'e sıçradı, İstanbul ve Ankara gibi metropol kentlerimiz terörün hedefi haline geldi.

 

Sadece son 3 günde onlarca şehidimiz var, yüreğimiz kan ağlıyor. Ha nutuklarda en ufak bir eksilme yok;" terörün kökünü kazıyacağız, son terörist kalana kadar mücadelemiz sürecek, gereken bütün tedbirler alındı, teröristler kaçacak delik arıyor"..

 

Ülkenin Cumhurbaşkanı ise çok rahat, eski bir boksörün cenazesi için ABD yolunda. Şehitlerin sayısında ki artış onu geri durdurmuyor, zira o kadar eminki kendinden, geri dönüşte 2 şehit cenazesine katılır, birde Yasin okudu mu her şey unutulur.

 

Devlet beyi bir zahmet dikkate alsaydınız. daha işin başında sıkıyönetim ilan etseydiniz, Güneydoğuda alınan tedbirlerle batıya lojistik desteğin önünü kesseydiniz, bu iş bu kadar büyümezdi.

 

Lakin sizin niyetiniz, daha doğrusu esas hedefiniz "Başkanlık" olunca biz ne dersek diyelim boş. Şimdi yandaş havuzcular hemen başlayacak, Başkanlık olsa bunlar olmaz, istikrar lazım ,Başkanlık hemen gelmeli demeye...

 

Başbakan ne demişti bir hatırlayalım; "Anayasa ne derse desin. Cumhurbaşkan'ımızın fiili olarak sorumluluğu doğmuştur. Fiili durumla Anayasanın şu anda birbiriyle uyumlu hale getirilmesi gerekir"

 

Allah aşkına bu nasıl bir teslimiyettir? Bir Başbakan nasıl olurda, fiili olarak görev başında iken yetkisiz adam sıfatını kabul eder? Hiç mi düşünmez "keser döner, sap döner, birgün olur hesap döner" diye.

 

İşte bu teslimiyetçi tutum, pkklı katilleri azdırmıştır. Yargının en üstlerinin çay toplaması, fiili Başkan kabul edilen Cumhurbaşkanının şakşakcısı olmaları Ülkenin dengesini tamamen bozmuştur.

 

Başkanlık sevdası Ülkeyi bölünmeye götürecektir, MHP Başkanlık hayalinin en büyük karşısındaki güç olarak duracaktır diyen Devlet Bahçeli, bu konudaki tavrıylada haklı çıkmıştır.

 

Haklı çıkmak istemezdi Devlet bey, zira o günden bu tarafa yüzlerce polisimiz ve askerimiz şehit oldu. Dünya Türkiye düşmanı olmaya doğru gidiyor, etrafımızda dost diyecek tek bir ülke kalmadı. Cumhurbaşkanı, teselliyi üçüncü Dünya Ülkelerinde arıyor.

 

İnşallah yüce Türk Milleti, bir an evvel titreyerek kendine döner. Allah şehitlerimizin mekanını cennet etsin, yaralılara acil şifalar dilerim.

Cemal Enginyurt

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum