Devlet Bahçeli Yozgat'ta Dengeleri Değiştirdi

Devlet Bahçeli Yozgat'ta Dengeleri Değiştirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Yozgat’ta düzenlendiği mitingin ardından Yozgat’ta siyasi dengelerin değiştiği yorumları yapıldı.

Yozgat’ta MHP’nin geçen hafta Cuma günü düzenlediği mitingin beklenenin üzerinde yoğun katılımla gerçekleşmesinin Yozgat’ta siyasi kartların yeniden karılmasına neden olduğu bildirildi.

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yüksek Hızlı Tren açılış töreninde şehri ziyaret etmesi beklenen Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlığı nedeniyle programını iptal etmesi Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen törene de yansımıştı. 

Bir hafta sonra partisinin mitingi için Yozgat’a gelen Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Alanı’nda büyük ve coşkulu bir kalabalığa hitap etti.
MHP liderinin Cumhuriyet Alanı’nda terör ile işbirliği yapan siyasetçilere yönelik sert eleştirileri ve Yozgat halkına verdiği sıcak mesajların hem alanda, hem de şehirde önemli karşılık bulduğu belirtildi.

Kulislere yansıyan bilgilere göre mitingi takip eden ve Bahçeli’nin açıklamalarını dinleyen çok sayıda Yozgatlının “Bir oy Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, bir oy MHP’ye” sloganını benimsediği ve sıcak bulduğu ve bu iradenin Yozgat’ta sandığa fazlasıyla yansıyacağının konuşulduğu öğrenildi.

MHP liderinin Türkiye’nin her yerinde aynı cümleleri kuran tutarlı politikacı ve devlet adamı kimliğinin de Yozgat’ta fazlasıyla karşılık bulduğu değerlendirilirken, millet ittifakı cephesinde genel başkanların ve yereldeki adayların her ilde farklı söylemlerde bulunmaları ve terör konusundaki tutarsız açıklamaların Yozgatlı seçmenler tarafından iyi gözlemlendiği de yorumlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.