DEVLET BAHÇELİ'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

DEVLET BAHÇELİ'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

MHP Lideri Devlet Bahçeli Sosyal Medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Eleştirilere de cevap veren MHP Lideri, Türkiye için birlik beraberlik mesajı verdi. Sistemin artık tıkandığına dikkat çeken Bahçeli, geleceğin düşünülmesine, yeni nesillerin güvenceye alınmasına dikkat çekti.

HER KAFADAN AYRI AFAKİ SESLER ÇIKIYOR

Bahçeli, konuyla ilgili şunları söyledi;

"Malum ve meşum bir sorunun demokratik yollarla çözülmesi çağrısında bulundum. Görüyorum ki, her kafadan ayrı ve afaki sesler çıkıyor. Üslubuyla beyan aynıyla insandır” sözünün hakkını veren ya da ihlal eden pek çok şahsiyeti ibretle, ilgiyle izliyor, gözlemliyorum.

SİSTEM TIKANDI, REJİM KRİZE GİDİYOR

Türkiye akıntıda sürükleniyor, selin önünü alalım, gerekirse baraj yapalım diyorum; evet mi, hayır mı diyeceğimizi soruyorlar. Devlet düğümlendi, sistem tıkandı, rejim krize doğru gidiyor uyarısında bulunuyorum; duymayıp TBMM’nde ne yapacağımızı soruşturuyorlar.

Filli dayatma var, bu imhanın finali olabilir kaygısı taşıyorum; referanduma evet mi hayır mı diyeceğimizi sorguluyorlar.

Ülkenin nefes darlığı çektiğini, Türk devletinin hukukla yollarını çatallaştırdığını seslendiriyorum, ne gezer, sanki duvara konuşuyorum.

GELECEĞİ DÜŞÜNELİM, NESİLLERİ GÜVENCEYE ALALIM

Geleceği düşünelim, nesilleri güvenceye alalım, uzlaşıp konuşalım; gerekirse millete gidelim diyorum, burun kıvırıyorlar, sırt dönüyorlar.

Eline kalem alan sanırsınız alleme! Ekrana çıkan sanırsınız arif ve alim! Bilen de konuşuyor, bilmeyen de. Ama artık deniz bitti.

"KARA TAHTA BAŞINA GEÇİP TEK TEK İZAH EDECEĞİM"

Bahçeli diyorlar, yeni ne oldu da farklı bir pozisyon aldı? Hece hece anlatacaktım, vazgeçtim kara tahta başına geçip tek tek izah edeceğim.

"AĞIR KAZAN GEÇ KAYNARMIŞ"

Ağır kazan geç kaynarmış, bizim ne dediğimizi anlamamakta diretenlerin kafalarında bir sorun yoksa niyetlerinde bir bulanıklık var demektir.

Tam bir ittifak, tam bir ittihat, tam bir tesanüt ve tazimle meselelerimizin kilidini açalım, Türkiye’nin kuyusunu kazanları kazıyıp atalım.

Devletimizin ve milletimizin ebedi muhafızları olan dökülmüş şehit kanları, yapılmış fedakarlıklar boşa gitmesin, heba olmasın.

"TÜRKİYE'NİN VARLIĞI İÇİN.."

Yiğit düştüğü yerden kalkar. Kahraman kaldığı noktadan yeniden başlar. Türkiye’nin varlığı için kalkalım ve başlayalım. Bize de bu yakışır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.