Devlet Bahçeli'den Muhaliflere Çok Sert Cevap

Devlet Bahçeli'den Muhaliflere Çok Sert Cevap

Bahçeli, 1 Kasım'dan sonra partisi içinden çıkan muhaliflere "Bu can bu tende olduğu müddetçe MHP üzerinde hesap yapan çevrelere asla ama asla izin vermeyecek, imkan tanımayacağım" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'de başkanlık için çalışmalarını sürdüren muhaliflere çok kesin ve net bir şekilde cevap verdi. Bahçeli, hayatta olduğu müddetçe onlara müsaade etmeyeceğini söyledi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli konuyla ilgili şunları söyledi: MHP'siz siyaset Türk'süz vatan demektir. MHP'siz siyaset vatansız Türk demektir. Henüz söylenmemiş sözlerimiz vardır. Henüz kırılmadık umudumuz vardır. Mücadelemiz son nefese kadar sürecektir.

Bu can bu tende olduğu müddetçe Türk düşmanlarına ve MHP üzerinde hesap yapan çevrelere asla ama asla izin vermeyecek, imkan tanımayacağım.

Başkanlık sistemine karşı çıkan Bahçeli " Türkiye'nin ana gündemi başkanlık değildir ve Erdoğan da başkanlık hayali görmesin" dedi. Rusya'nın Erdoğan'ın ailesiyle ilgili ortaya attığı iddialar içinse sert çıkan Bahçeli "MHP Moskova'dan yapılan delilsiz ispatsız saldırılar üzeinden siyaset yapamaz" dedi.

Bahçeli'nin şunları söyledi:

"Türkiye partili Cumhurbaşkanı modelini denemiştir. Recep Tayyip Erdoğan ne yapmak istemektedir? Partili Cumhurbaşkanı ne demektir? Hadi diyelim Erdoğan başkan ya da partili Cumhurbaşkanı oldu başka ne talep edecek?"
 

Rusya'nın iddiaları ispatsız

Rusya'yla yaşanan krize gelince Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesiyle ilgili söylenen ithamların mümkün olmadığını bunların delilsiz ispatsız saldırılar olduğunu söyledi. MHP Moskova'dan yapılan delilsiz ispatsız saldırılar üzeinden siyaset yapamaz." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum