DEVLET BAHÇELİ'DEN O ÇAĞRIYA CEVAP!

DEVLET BAHÇELİ'DEN O ÇAĞRIYA CEVAP!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun yeniden toplanması için yapılan çağrılara cevap verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'ın Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun yeniden toplanması için yaptığı çağrıya cevap verdi.
 
'CHP'Yİ İKNA EDİN'
 
Bahçeli, ''MHP 4 partinin oluşturacağı Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na olumlu çabalarını ve katkılarını sürdürecektir. CHP'yi ikna edin'' ifadelerini kullandı.
 
Bahçeli, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a yazdığı mektupta şu ifadeleri kullandı:
 
"MHP Mevcut anayasanın toplumsal ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak azami mutabakatla değiştirilmesi hususunda gerek 24'üncü dönemde gerekse bu dönemde aziz milletine taahhütleri çerçevesinde tavrını ortaya koymuş ve bu uzlaşmayı temin edecek girişim ve tutum sergilemiştir.
 
Zatialiniz daha önceki dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından akamete uğratılmış Anayasa Uzlaşma Komisyonunun yeniden teşekkülü amacıyla başlattığınız girişime öncelikle MHP olumlu cevap vermiş ve komisyon üyelerini 12 Ocak 2016 tarih ve 706 sayılı yazılarıyla Meclis Başkanlığına bildirmiş. Bu yazıda Milliyetçi Hareket Partisinin Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarında benimseyeceği tutumun parametreleri paylaşılmıştı.
 
Maalesef yeni dönemde kurulan komisyon henüz çalışma usul ve esaslarının belirlenmesi safhasında MHP dışında meydana gelen tartışma ve tutumdan dolayı girilememiş olması beklentilerimizi karşılamamıştır. MHP olarak tam bir mutabakat zemini oluşmadan anayasa hazırlığının sonuç vermeyeceğini, verse bile kapsayıcı olmayacağını düşünüyoruz.
 
MHP olarak anayasanın azami mutabakat çerçevesinde çıkarılmasını teminen CHP nezdinde girişimlerinizin sonuç vermesini ve ikna edilmesini Anayasa konusunda toplumsal mutabakatın temini için gerekli gördüğümüzü ifade etmek isterim. Bu konudaki fikir ve tutumumuzu 23 Şubat 2016 tarihindeki grup toplantısında belirtmiştim.
 
Bu mülahazalarla MHP'nin 4 partinin oluşturacağı anayasa uzlaşma komisyonunda anayasa çalışmalarının sonuçlandırılması için olumlu çabalarını ve katkılarını sürdürmeye kararlı olduğunu ifade eder eder saygılar sunarım."
 
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Anayasa çalışmalarına yeniden devam edilmesi için Meclis’te grubu bulunan 4 siyasi parti liderine Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun yeniden kurulması için mektup göndermişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.