DEVLET BAHÇELİ'DEN 'OLAĞANÜSTÜ KURULTAY' AÇIKLAMASI

DEVLET BAHÇELİ'DEN 'OLAĞANÜSTÜ KURULTAY' AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Olağanüstü Kurultay' tartışmalarına sosyal medyadan cevap verdi.

MHP'de 'Olağanüstü Kurultay' tartışmalarına Ankara 25. İcra Dairesi aldığı kararla son verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından gündem ve olağanüstü kongre tartışmalarını değerlendirdi. MHP'yi kaos içerisinde göstermenin, bedel ve vebali ağır bir teşebbüs olduğunu belirten Bahçeli, "15 Mayıs’ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur." dedi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

Şehitler kervanı durmuyor, devamlı yenilerini alarak ilerliyor. Bu esnada milletçe kahroluyor, acıdan acıya koşuyoruz. Bugün Hakkâri Çukurca’dan sekiz kahraman askerimizin şehit haberini derin bir üzüntü ve vicdan azabıyla aldık. Yani ağıtlar devam ediyor. Nerede son bulacak bu kanlı ve vahşi saldırılar? Hangi sabah umutla gözlerimizi açacak, huzur ve saadet bulacağız? Çok merak ediyorum. Terörizmin alçak eylemlerini lanetliyor, şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimizin başısağolsun diyorum. Türkiye bir ayağı bölgesel diğer ayağı küresel zeminde bulunan düşmanlık ve terörizm kuşatmasıyla boğuşurken, MHP’de boğulmak isteniyor.

Bu akşam çok uzatmayacağım, tane tane söyleyecek, net ifadelerle konuşacağım: 15 Mayıs’ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur. Bu davaya gönül vermiş hiçbir kardeşim okyanus ötesi merkezli oyunun figüranı haline gelmemeli, sözde kurultay tuzağına düşmemelidir. MHP’yi kaos içerisinde göstermek, MHP’yi engellemeye çalışmak bedel ve vebali ağır bir teşebbüstür. Buna da göz yumulmaz. Sökük elbisede olursa dikilir, zihniyet ve niyette olursa çaresi yoktur. Korsan ve kara borsa emellerin tedavi ve düzelme şansı hiç yoktur. Buna rağmen kurultay yer, tarih ve zamanı açıklayanlar, verilmiş mahkeme kararlarının hilafına davranarak suç işlemektedir.

Sözümü yine Yusuf Has Hacib’in anlamlı bir öğüdüyle bitirmek istiyor, akıl, sağduyu ve basiret yolundan kimsenin çıkmamasını ümit ediyorum: “Hafife alma, beyler yanan ateştir, yanan ateş yaklaşana bir felakettir. Töre sudur, akarsa nimet taşar.” 

DEVLET BAHÇELİ'DEN KURULTAY' AÇIKLAMASI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.