Devlet Bahçeli'den Suriye Açıklaması

Devlet Bahçeli'den Suriye Açıklaması

Anayasa değişikliği referandum oylaması için Afyonkarahisar'da konuşan Bahçeli ABD'nin Suriye saldırısına değindi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelireferandum oylaması içinAfyonkarahisar'da düzenlenen mitingde konuştu.

Habertürk'ün haberine göre, Suriye rejimine dair bir üssün ABD tarafından vurulmasını değerlendiren MHP Genel Başkanı şu ifadelerde bulundu.

''ÜSSÜN İMHA EDİLMESİ OLUMLU VE YERİNDEDİR''

"Masumlara alçakça saldıran Esed yönetimi layığını bulmuş, cevabını almıştır. Üssün imha edilmesi olumlu ve yerindedir" Konuşmasına şu şekilde devam eden MHP Genel Bahçeli "Geleceğinize sahip çıkacak mısınız, geçmişi savunacak mısınız, yok oluşumuzu planlayan dış ve iç odakları şaşkına çevirecek mısınız?" diye sordu. 

Kerkük'te yaşanan bayrak asma olaylarına da değinen MHP Genel Başkanı şu ifadeler de bulundu. 

''KERKÜK'TE ASILAN KİRLİ BEZ PARÇASI''

"Kerkük'te asılan kirli bez parçası neyin nesidir! Kerkük'ün sinir uçları ile oynanıyor görüyoruz. Sıkılı yumruklarımızla izliyoruz" 
Konu ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı konuşmaları hatırlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şunları kaydetti.

''ERDOĞAN'IN BU AÇIKLAMASI MİLLİ YÜREKLERE SU SERPTİ''

"Erdoğan milli bayrak dışında ikinci bir bayrak asılmasına kesin dille karşı çıkmıştır. Erdoğan'ın bu açıklaması milli yüreklere su serpmiş, kendisine teşekkür ediyorum. Başbakan'ın Türkmen şehri demesi anlamlıdır. Afyon neyse Kerkük odur. Türk milleti tek yürek Kerkük'teki gelişmeleri takip etmektedir. Bez paçavralarını asmakla referanduma gitmekle oyunlar bozulacaktır. Barzani dikkat etsin, aklına başına alsın, şayet Türk milletinin ayranı kabarırsa hayat ona zindan olacaktır" 

Fırat Kalkanı Harekatı Hakkında da konuşan Bahçeli şu açıklamalarda bulundu. "Sınırlarımız güvenliğe alınmıştır, terör örgütleri geniş bir alandan atılmıştır"

Konuşmasına, Suriye rejiminin kimyasal silah kullandığı haberlerine de değinen MHP Genel Bahçeli,"Esed'e ait savaş uçakları İdlib'e kimyasal silahla saldırmıştır. Çok sayıda sivil katledilmiş, yüzlerce masum yaralanmıştır. İnsanlık dışı cinayeti lanetliyorum. İnsanlık ne yapmaktadır? Birleşmiş Milletler ne ile oyalanmaktadır? Referandumu bulandırmaya kalkan AB ne ile meşgul? Hani nerede insan hakları? Esed katil ve insanlık düşmanı, adi bir suçludur, inandırıcılığı kalmamıştır"

'' ESED YÖNETİMİ LAYIĞINI BULMUŞTUR''

"ABD füzeleri ile Suriye vurulmuştur. Masumlara alçakça saldıran Esed yönetimi layığını bulmuş, cevabını almıştır. Üssün imha edilmesi olumlu ve yerindedir. Esed, Suriye'nin geleceğinden söküp atılmalıdır" ifadelerinde bulundu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.