Ekrem İmamoğlu'nun Arkadaşına Milletvekili ayrıcalığı

Ekrem İmamoğlu'nun Arkadaşına Milletvekili ayrıcalığı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın arkadaşı olarak bilinen iş adamı Hüseyin Köksal, Milletvekili olmamasına rağmen 34 HSY XX plakalı aracının Milletvekili tahsisli plaka olduğu ortaya çıktı. Olay, Tekstil işiyle uğraşan iş adamı, Karsal Örme’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Köksal’ın aracının emniyet şeridini kullanması ve aşırı sürat yapması ile ortaya çıktı.

RADARA TAKILMA YOK, TRAFİK CEZASI YOK!

Araç plakasını giren emniyet görevlileri sistemde Hüseyin Köksal’a ait aracın tahsisli Milletvekili aracı olduğunu gördü.
Radara takılmayan ve trafik cezalarından muaf olan Köksal'ın aracı, Emniyet sisteminde sık sık trafik kuralları ihlali yaptığı görülünce araç takibe alındı. Emniyet, araç önünde Milletvekili Aracı Kimlik Kartı’nın da olduğunu farketti. 

TBMM'DE KAYDI BULUNMUYOR

Kartın örneğini TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanlığı’na soran emniyet görevlileri, Mecliste kayıtlı böyle bir Milletvekili araç plakası olmadığını belirledi.  
 Ekrem İmamoğlu’nun finansörü olarak da bilinen Köksal, kapsamlı şekilde araştırılmaya başlandı. 
Emniyet, tahsisli araç plakasının iptali için çalışma başlattı. Emniyet kayıtlarına Milletvekili olarak girişini kimlerin yaptığı konusunda ise inceleme sürüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.