En Güvendiği Anket Şirketinin Sonuçları Erdoğan'ı Şok Etti

En Güvendiği Anket Şirketinin Sonuçları Erdoğan'ı Şok Etti

Meydan Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin, bugünkü yazısında Erdoğan'ın en güvendiği anket şirketlerinden birisi olan ANAR'ın son anket sonuçlarını açıkladı

Seçimlere 11 gün kala anket şirketlerinden gelen sonuçlar AKP için işlerin hiç de yolunda gitmediğini, Davutoğlu'nun AKP'nin oylarını tutmakta zorlandığını ve Erdoğan'ın miting desteğine rağmen AKP'nin oylarındaki erimenin devam ettiğini ortaya koydu.

Bunu hem anketlerden hem de bu anketlere göre yorum yapan ve Havuz'da birbirlerine giren yandaş yazarların yazılarından anlayabiliyorsunuz.

Öyle ki Abdülkadir Selvi ile başlayan, Mustafa Karaalioğlu ve Akif Beki ile devam eden "AKP'nin oyları düşüyor" minvalindeki itiraf yazıları Havuz'u birbirine kattı. Mahallede kavga büyük.

Heralde o yazarların yazdıkları yazılar için referans aldıkları anketlerden birisi de ANAR'a ait olanı. Beşir Atalay'ın kurduğu ve Erdoğan'ın en itibar ettiği anket şirketlerinden birisi olan ANAR'ın son anketini Meydan Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin bugünkü yazısında açıkladı.

ANAR'ın anketine göre HDP barajı geçerken AKP'nin oyları ise yüzde 40,5 civarında...

İşte Ömer Şahin'in bugünkü yazısından ilgili bölüm;

"AK Parti’nin oyları ise 40 sınırında geziniyor.

Bundan birkaç ay önce yüzde 52’yi gören firma bile şimdi en fazla 44’ü bulabildi.

Beşir Atalay’ın kurucusu olduğu ve Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın belki de en fazla itibar ettiği ANAR’ın anket sonucunu vereyim; AKP: 40.5, CHP:26, MHP:17, HDP:11.

AK Parti’nin 44 çıktığı ankette bile HDP barajı aşıyor. Dolayısıyla iktidar yine zora giriyor!"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum