En Sert Tepki Destici’den Geldi

En Sert Tepki Destici’den Geldi

BBP lideri Destici, MHP’li Akşener’e yönelik iftirayla ilgili “Bir takım soytarılar Meral Akşener hanımefendiye iftira attılar. Onları lanetliyorum. İffetli bir hanıma iftira atmanın Allah katında ne büyük bir cezası olduğunu bilirler” dedi.

Milli İttifak’ın Adana mitingine katılım hayli yüksek oldu. BBP lideri Mustafa Destici, mitingde yaptığı konuşmada, MHP’li Meral Akşener’e yönelik iftiraya tepki göstererek “Bir takım soytarılar televizyonlarda Meral Akşener hanımefendiye iftira attılar. Onları lanetliyorum. İffetli bir hanıma iftira atmanın Allah katında ne büyük bir cezası olduğunu bilirler” dedi.

Adana’da çiftçinin artık pamuk ekemez, narenciye yetiştiremez olduğunu, hayvancılıkla geçinenlerin işi bıraktığını dile getiren Destici, iktidar ise “ithalat yaparız diye halkı tehdit ediyor” dedi.

Açıklanan işsizlik oranlarına değinen Destici, işsizlik rakamlarının tarihi zirve yaparak yüzde 12 olduğunu ifade ederek, “Tarım dışı işsizlik yüzde 15, genç nüfusta işsizlik yüzde 20, siz neyi çözdünüz neyi, çıkın bu millete söyleyin, hangi verdiğiniz sözü yerine getirdiniz?” diye sordu. Destici, “Milli Güvenlik kurulunu kaldıracağız diye geldiler, milli güvenlik siyaset belgesinin hiçbir geçerliliği yoktur dediler, şimdi milli güvenlik kurulunda, milli güvenlik siyaset belgesinde bütün cemaatleri fişlediler. Bunu hepimiz iyi bileceğiz. Bugün bir başka cemaate, yarın bir başka cemaate.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Destici, konuşmasında Ak Parti 2011 seçim beyannamesinde yer alan “ileri demokrasi, güçlü siyaset kurumu, güçlü sivil toplum, yeni anayasa” gibi başlıkları sorarak “bunların hangisini yaptınız ki yeni bir dört sene daha istiyorsunuz” dedi.

Destici “2002’de ilk seçimde nerdeyse tek başına anayasa yapabilecek iktidarı verdiniz yapmadılar, 2007’de verdiniz yine yapmadılar. 2011 ‘de gene iktidarı verdiniz gene yapmadılar. Kenan Evren öldü ama anayasası hala yaşıyor” dedi.

Meral Akşener’in kaset iddialarına tepki gösteren Destici, “Bir takım soytarılar televizyonlarda Meral Akşener hanımefendiye iftira attılar. Onları lanetliyorum. İffetli bir hanıma iftira atmanın Allah katında ne büyük bir cezası olduğunu bilirler” dedi.

Sözü tekrar AK Parti’nin 2011 seçim beyannamesine getiren Destici “Bunların yaptığı hiçbir şey yok mu? Var! İki şeyi yaptılar. Susuz belde kalmayacak demişlerdi. Onu yaptılar. Susuz belde bırakmadılar. Bütün beldeleri kapattılar. Beldeler kapatılınca susuz belde de kalmadı! Bir de demişler ki 10 tane marka oluşturacağız, dünya çapında. Biz de zannettik ki, 10 marka denilinceüreten, teknolojik, gerçekten dünya ekonomisine, Türkiye ekonomisine katma değer sağlayacak markalar sandık. Ama evet 10 tane marka ürettiler, peki neymiş bu markalar, birincisi kaçak saray, ikinci marka bu sarayın dalkavukları, çeşit çeşit her gün televizyonda izleyebilirsiniz, kimi soytarılık yapıyor, kimi iftira atıyor. Üçüncüsü meşru PKK; daha önce terör örgütüydü şimdi meşru. Dördüncüsü helal yolsuzluk, helal yolsuzluk nasıl yapılır bunun patentini aldılar. Beşincisi Rıza Zarrap ve beslemeleri, altıncısı bakara-makara, yedincisi ayetli pasta, sekizincisi belediye alanına Kabeli tavaf, dünyanın hiçbir yerinde yok, Mekke ve Medine’ye gitmenize gerek yok, İstanbul’a gidin, belediyenin bahçesinde Kabe’nin etrafında tavaf yapabilirsiniz. Dokuzuncusu türbe kaçırma operasyonu, bir türbe nasıl kaçırılır gece yarısı, bunu markalaştırdılar. Onuncusu da fiyakalı, yüksek maliyetli TRT dizileri, milleti oyalamak için TRT dizileri.” diye konuştu.

Destici konuşmasında ayrıca, hükümet ile HDP’nin kavga ediyorlarsa da bunun göstermelik olduğunu aslında ikisinin yeterli oy alırlarsa anayasayı değiştirerek birinin başkanlık sistemini, diğerinin de özerkliği alacağını, bunu da AK Partinin vicdanlı milletvekillerinin itiraf ettiğini belirtti.

Destici, alternatif arayanlara Milli İttifak’ı göstererek, “Hiçbir tereddüdüm yok, HDP’ye verilen her oy AKP’ye verilmiştir, AKP’ye verilen her oy da HDP’ye verilmiştir. Hangi sebeple olursa olsun, HDP’ye oy vermek bu millete, bu devlete, bu ülkeye ihanettir. İşte size alternatif, Milli İttifak’a oylarınızı verin.” şeklinde konuştu ve sözü MHP’ye getirdi.

İttifak için MHP’ye gittiklerini, hiçbir şart koşmadıkları halde MHP yönetiminin bu ittifaka hayır dediklerini, MHP’nin ne iktidara gelmek ne de iktidarı değiştirmek gibi bir niyetinin olmadığını söyleyen Destici, dolayısıyla MHP’lilerin de kendilerine oy vermesi gerektiğini ifade etti.

Destici “sadece eleştirmiyoruz, yapacaklarımız da var” diyerek seçim vaatlerini sıraladı.

“EVSİZ AİLE BIRAKMAYACAĞIZ”

Destici, seçim vaatlerini anlatarak, “Evsiz aile bırakmayacağız. Söz veriyoruz. Taşeron işçiliğe son vereceğiz. Hepsini kadroya alacağız. Polis kardeşim; yıllardır senin hakkını vermediler. Özlük hakkınızı biz vereceğiz. Emeklilikte asla mağdur olmayacaksınız. Asgari ücretli kardeşim; milli ittifakın iktidarında bizler hem vergiyi kaldıracağız asgari ücretten hem de açlık sınırının üzerinde olan bin 500 lirayı vereceğiz. Sadece emeklilerimize değil, memurlarımıza da, dul yetim aylığı alanlara, devletten ne kadar maaş alan varsa hepsine iki bayramda ikramiyeyi analarının hak sütü gibi helal edeceğiz. Okula giden çocuklarının öğlen yemeğini biz vereceğiz. Servis bedava olacak. Kaynak da var, kadro da var, her şey var" dedi.

Destici’nin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak kalabalığa seslendi. Çukurova’da tarımın bitme noktasına geldiğini, işsizliğin tüm ülkede zirvede olduğunu dile getiren Kamalak, asgari ücreti 1500 lira yapacaklarını, tüm öğrenciler için ücretsiz servis ve öğle yemeği verileceğini dile getirdi.

Kamalak Türkiye’nin kaynak ve kadro sıkıntısı olmadığını belirterek, Eskişehir’de Türkiye’nin ilk yerli, milli otomobili ‘Devrim’in üretildiği söyledi ve “Peki kim üretti? Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli motorunu üreten, fabrikasını kuran kim? Biziz, yine Milli Görüş. Şimdi 55 yıl sonra çıkmışlar yerli otomobil yapacak yiğit arıyorlar. Hiç beyhude yorulmayın. Milli Görüş iktidara gelmeden, Saadet Partisi iktidar olmadan, bırakın otomobil yapmayı, tekerini üretemezsiniz siz tekerini. Çünkü o yiğitler burada. O yiğitler bu meydanda. Çünkü o yiğitler Milli Görüşçülerdir. Mücahitlerdir, Alperenlerdir” diye konuştu.

Her seçimin önemli olduğunu ancak 7 Haziran’da tarihi bir seçim yaşanacağını kaydeden Kamalak, “İnşallah 8 Haziran sabahı, Milli Görüş kadroları yönetimi devralarak, milletimizi özlediği hizmetlere yeniden kavuşturacak. Şundan emin olunuz; bu seçimlerde sadece milletvekili seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, Türkiye’nin yolunu, yönünü belirleyeceğiz. Türkiye, İslam ülkelerine öncü mü olacak yoksa Batı’ya uydu mu kalacak? Türkiye, İslam Birliği’ni mi kuracak yoksa Avrupa Birliği’nin kapısında divan mı duracak? Mazlumlara umut mu salacak, yoksa zalimlere payanda mı kalacak? Yeni bir dünya mı kuracak, yoksa küresel beylere taşeron mu olacak, İşte bu seçimde buna karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kamalak, ittifak kurulur kurulmaz diğer partileri milli ittifak korkusunun aldığını söyledi. Kamalak “400 vekil isteyenler vardı, milli ittifak açıklanınca 330’a da razıyız dediler, sonra tek başına hükümete bile razı oldular. Şimdi ise azınlık hükümeti bile kurarız demeye başladılar., “O yüzden şimdi bir başka yol tutturdular. Cumhurbaşkanımız bir taraftan, Başbakanımız öbür taraftan, milleti koalisyonla korkutmaya çalışıyorlar. Neymiş, istikrar bozulursa koalisyon olurmuş. Koalisyon olursa hizmet olmazmış. Beni iyi dinleyin. Milli Görüş koalisyonunda Kıbrıs Barış Zaferi kazanıldı. Sizin tek başınıza iktidarınızda askerimizin başına çuval geçirildi. Milli Görüş koalisyonunda Ağır Sanayi Fabrikaları kuruldu. Sizin tek başınıza iktidarınızda ABD üsleri, NATO rampaları kuruldu. Sizin tek başınıza iktidarınızda Anadolu'muza İsrail'i korumak için füze kalkanı ve patriot füzeleri dikildi. Milli Görüş koalisyonunda Çekiç Güç kovuldu. Milli Görüş koalisyonunda işçiye, memura yüzde 130 zam yapıldı, sizin tek başınıza iktidarınızda ise yüzde 3. Milli Görüş koalisyonunda havuz sistemi kuruldu, faiz lobisinin hortumu kesildi, sizin 13 yıllık tek başına iktidarınızda 600 milyar faiz ödendi. Milli Görüş koalisyonunda D-8'ler kuruldu, sizin tek başına iktidarınızda AB ile kölelik anlaşması imzalandı. Milli Görüş koalisyonunda tek kuruş yolsuzluk yoktu, sizin tek başınıza iktidarınızda israf ve yolsuzluk zirve yaptı."ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.