"Erdoğan bir gün hangi kıyafetle Saray’da görülecek merak ediyorum"

"Erdoğan bir gün hangi kıyafetle Saray’da görülecek merak ediyorum"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; TBMM’deki Grup Toplantısı'nın çıkışında gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandırdı.MHP...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; TBMM’deki Grup Toplantısı'nın çıkışında gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandırdı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart yerel seçimlerde usulsüzlük yaptıklarına dair açıklamalarda bulunan AK Partili bir yetkilinin sözleri için kendilerinin zamanında bu konuda uyarıda bulunduklarını söyledi. Bahçeli, “Sözgelimi 11’in başına 1 koysanız, 111 olur. Dolayısıyla herhangi bir parti 100 oy fazla almış olur diye uyarmıştık. Bir bildiğimiz var ki bunu yapmıştık. Şimdi, aylar yıllar geçti herkes bunu paylaşmaya çalışıyor” dedi. Bahçeli, Emniyet İstihbarat Dairesi'nin eski Başkanı Sabri Uzun’un iddiaları hususunda ise “Sabri Uzun, uzun konuşuyor” diyerek tepki gösterdi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’deki Grup Toplantısı'nın çıkışında gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandırdı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 16 Türk devletini temsilen asker figürlerini değerlendirmesi istenen Bahçeli, “Onun değerlendirecek bir yönü olduğu kanaatinde değilim. Ama merak ettiğim bir konu var; acaba Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir gün hangi kıyafetle Saray’da görülecektir?” dedi. “HDP İLE AKP İTTİFAK HALİNDE” HDP’nin seçime parti olarak girme kararının AK Parti’ye yarayacağı iddialarının sorulması üzerine ise Devlet Bahçeli, “Onlar birbirleriyle iç içe girmişler. Ne AKP’ye gitse bir mahsuru var, ne HDP’ye gitse mahsuru var. Çünkü ittifak halindeler.” şeklinde konuştu. “TARAF GAZETESİNİ GÜNDEME TAŞIDIĞI İÇİN TEBRİK EDİYORUM” AK Parti’nin torpil listeleri konusunda ise Bahçeli, “Konuşmamızın önemli yerinde bunlar yer almaktaydı” demekle yetindi. AK Partili bir yetkilinin sandıkta milli iradeye hırsızlık yapıldığına yönelik ifadelerinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, “30 Mart seçimlerinde devletin imkanlarını kullanmaksızın, kendi kaynaklarımıza dayalı olarak, ilçe ilçe Türkiye’yi gezdik. 305 yerde konuşma yaptık. Orada üç önemli konuyu vatandaşlarımızla paylaştık. Birincisi, sandığa gitmeleri. İkincisi, hür iradeleriyle oylarını kullanmaları. Üçüncüsü de oylarına sahip çıkmalarıdır. Sözgelimi 11’in başına 1 koysanız, 111 olur. Dolayısıyla herhangi bir parti 100 oy fazla almış olur diye uyarmıştık. Bir bildiğimiz var ki bunu yapmıştık. Şimdi, aylar yıllar geçti herkes bunu paylaşmaya çalışıyor. Taraf gazetesini de bu yönüyle tebrik ediyorum. Gündemi taşıdığı için.” diye konuştu. “SABRİ UZUN, UZUN KONUŞUYOR” Emniyet İstihbarat Dairesi'nin eski Başkanı Sabri Uzun’un MHP’lilerin de kasetleriyle ilgili iddiasının sorulması üzerine ise Devlet Bahçeli, “Sabri Uzun, uzun konuşuyor.” şeklinde konuştu.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.