Erdoğan’ın Damadı Berat Albayrak Enerji Bakanı Oldu

Erdoğan’ın Damadı Berat Albayrak Enerji Bakanı Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığını yaptığı 64. Hükümetin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak kabineye girdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığını yaptığı, 64. Hükümette yer alan isimleri açıkladı. Yeni kabinede yer alıp almayacağı merak edilen Berat Albayrak Enerji Bakanı oldu.

Erdoğan’ın Damadı Berat Albayrak Kimdir

Berat Albayrak, Çalık Holding CEO’suyken İstanbul 1. bölge 6. sıra Ak Parti milletvekili oldu. Yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlayan Berat Albayrak, New York’ta Pace Üniversitesi’nde finans üzerine MBA yaptı. 1996 yılından itibaren profesyonel meslek hayatına başlayan Berat Albayrak, 1999 yılından beri Çalık Grubu’nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlendi.

2002 yılında çalıştığı Çalık Holding’in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business’te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD’den Türkiye’ye dönen Berat Albayrak holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding’e Genel Müdür olarak atanmıştır.

Berat Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı. 12.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın damadı olan Berat Albayrak, iki çocuk babası. Abisi olan Serhat Albayrak ise Turkuvaz Medya Grubu’nun CEO’luğu görevini yürütüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.