Fetullah Gülen'in Neden Meral Akşener'de Israr Ettiği Ortaya Çıktı!

Fetullah Gülen'in Neden Meral Akşener'de Israr Ettiği Ortaya Çıktı!

Fetullahçı Terör Örgütü tüm medya gücünü kullanarak Meral Akşener’i Temmuz ayında MHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturtmak için saldırıyordu. Siyaseti dizayn etme girişiminin arka planından 15 Temmuz darbesi çıktı.

Amaç MHP’nin darbeye destek vermesiydi. Ancak yargı FETÖ’nün bu dayatmasını bozdu. 15 Temmuz darbesinin fos çıkmasıyla birlikte Akşener siyasetten tamamen silindi…

5 Temmuz darbesinin fos çıkması Meral Akşener'in hayallerinin de suya düşmesine neden oldu. Fetullahçı Terör Örgütü tüm medya gücünü kullanarak Meral Akşener'i Temmuz ayında MHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturtmak için bütün gücüyle saldırıyordu. Siyaseti dizayn etme girişiminin arka planından 15 Temmuz darbesi çıktı. Amaç MHP'nin darbeye destek vermesiydi. Ancak yargı FETÖ'nün bu dayatmasını bozdu. 15 Temmuz darbesinin fos çıkmasıyla birlikte Akşener siyasetten tamamen silindi.

AKŞENER: FETULLAHÇI POLİSLERİ SERBEST BIRAKACAĞIM

7 Haziran seçimlerinden hemen önce Fetullahçı Terör Örgütü medyasına çıkan Meral Akşener FETÖ'cü polisleri kastederek "İktidara geldiğimizde tutuklu polisleri serbest bırakacağım" demiş ve eklemişti "Fetullahçı değilim ama olsaydım gururla bunu söylerdim" diyerek örgüte desteğini saklamamıştı. Akşener FETÖ'nün kalesi olan polis kolejlerinin de yeniden açılacağı sözünü de vermişti.

FETÖ'CÜ TERÖRİSTLER MHP'NİN DESTEĞİNİ ALMAYI PLANLIYORDU

Gülen'in bir dönem yakınındaki isimlerden biri olan Hayati Küçük, 15 Temmuz FETÖ darbesi hakkında Sabah.com.tr'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fetullahçı örgütün Meral Akşener ısrarının da altını çizen Hayati Küçük, "Fetullahçıların Meral Akşener ısrarının nedeni sanırım şimdi daha iyi anlaşılmıştır. Siyasi desteğe ihtiyacı olan FETÖ'cü darbeciler Meral Akşener'i MHP Genel Başkanlığı koltuğunda görmek istiyordu. Belki de darbe sonrasında Meral Akşener'e önemli görevler verilecekti. Ancak kongre hayalleri yargıdan defalarca dönünce bu hayalleri suya düştü." dedi.

Kaynak: Sabah

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum