Fuat Avni  Erdoğan İçin Felaketi Yazdı

Fuat Avni Erdoğan İçin Felaketi Yazdı

@fuatavni’den seçim sonrası bomba tweetler

Twitter’da her yazdığı gündem olan Fuat Avni, seçim sonrası da bomba iddialarda bulundu.

Fuat Avni, 7 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından koalisyon hükümetinin kurulmasına yönelik iddialarda bulundu. Tek başına iktidarlığı kaybeden AKP’nin ülkeyi ekonomik krize sokmayı planladığını iddia eden Fuat Avni Twitter’dan şöyle yazdı;

1. Kaçak Saray’da moraller sıfır. Y… ilk gün yerinden kıpırdayamadı. Kimse korkudan bir şey söyleyemedi.

2. Davutoğlu’nun balkona çıkmayacağını duyunca Y…, öfkeyle ‘Çıkıp kendi pisliğini temizlesin’ dedi.

3. Önüne konan bal kaymaklar, boğazından geçmiyor. Seçim haftası yargı mensuplarına çuvalla para dağıtmıştı, bir yandan da onları soruyor.

4. Biat için dağıtılan paralar ziyan oldu görüşündeler. Satın aldığımız yargı mensupları bizi de satabilir paniği had safhada.

5. Avanelerin ağzını bıçak açmıyor. Kimsenin birbirine güveni yok. Yiğit Bulut ve Fahri Kasırga’ya nefret artık açıktan konuşuluyor.

6. Eskiler ve yeniler ortak bir toplantı yaptılar. Üç dönem kuralına takılan eskiler, toplantıya ağırlıklarını koyma derdindeydiler.

7. Eskiler, ‘Kayıt dışı sıcak parayı çekerek, krizin önünü açalım ve erken seçime gidelim’ dediler.

8. Eskilerin planı kaotik ortam oluşturup vatandaşı koalisyonla korkutmak, erken seçimde de aday olarak dönüş yapıp zafer kazanmak.

9. Taktik icabı bütün partilere koalisyon teklifi yapılıp olmayacak ön şartlar öne sürülecek ve ‘Biz elimizden geleni yaptık’ denilecek.

10. CHP ve HDP’ye ‘Cumhurbaşkanının durumu tartışılamaz’ ve ’17/25 dosyası açılamaz’ şartı dayatılıp olası koalisyonun önü tıkanacak.

11. MHP’ye ‘Çözüm süreci devam etmeli’ diyerek AKP-MHP koalisyonunun da rafa kalkması sağlanacak.

12. MHP-CHP-HDP koalisyonunu ısrarla gündeme getirip, vatandaşı bununla korkutmak planın ikinci safhası.

13. Zift Medyası’na talimat verilip ‘AKP iktidarı olmazsa kaos olur’ havası oluşturulacak. Ekonomik kriz yaygarası koparılacak.

14. Ancak konumlarını kaybetme endişesinden dolayı Davutoğlu ve yeniler, eskilerin bu teklifine sıcak bakmadı.

15. Yeniler ‘Ne pahasına olursa olsun hükümette kalmalıyız’ diye diretiyor. Davutoğlu’nu yemeyi kafaya koymuş avaneler de erken seçime karşı

16. Avaneler, ‘Arkayı toplamak için bile en az 6 aya ihtiyacımız var, kesinlikle hükümette kalınmalı’ diyorlar.

17. ‘Bizim olmadığımız bir hükümet kurulursa bizi paçavraya çevirirler, sadece 17 Aralık dosyası açılsa bile felaketimiz olur’ dediler.

18. En büyük korkuları ise, Zift Medyası’nın dağılması. Bu durumda sakladıkları bütün pislikleri geniş halk kitleleri ilk kez görecek.

19. Avaneler, ‘Elimizdeki imkanları kullanarak farklı partilerden toplamda 20 vekil transfer etmeyi de denemeliyiz’ dediler.

20. AKP üçe bölünmüş durumda. Eskiler, yeniler ve Y…’in danışmanları olan avaneler. Net olarak gördüm ki vaziyeti hiç biri toparlayamıyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum