“GAZETECİLER, KALEMİNİN NAMUSUNA SAHİP ÇIKTIĞI AN ÜLKE KURTULUR”

“GAZETECİLER, KALEMİNİN NAMUSUNA SAHİP ÇIKTIĞI AN ÜLKE KURTULUR”

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, 24 Temmuz Basın Bayramı ile ilgili bir açıklama yayınladı

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, 24 Temmuz Basın Bayramı vesilesiyle bir açıklama yaparak yerel ve milli basın mensuplarının bayramını kutladı.

            Ökte, “Yıllardır ülkemizde basın ve gazeteciler üzerinde oynanan oyunlara son verilmesini, iktidarın da basın camiasından elini çekmesini isteyerek” şunları söyledi:

 

            “Burdurumuzun Değerli Gazetecileri;

            Kıymetli Medya Kuruluşları;

 

Çirkin, karanlık ve milletine silah çekmiş bir darbenin izlerini silmek, travmayı hasarsız atlatmak ve devleti bu kirli yapılanmadan temizlemek için uğraştığımız şu günlerde, “milli medya”nın namusuna sahip çıkarak, Türk milletinin yanında yer alması ve bilgi kirliliğini temizlemesi gerekir.

            Basın ve gazetecilik mesleği, demokrasinin önemli bir kuvvetidir.

            Son yıllarda medyamız cemaatlerin, iktidarın yandaşlığına soyunmuştur. Basın kuruluşlarının başına iktidar yanlısı kişiler oturtulmuş, medya sahipleri de devlet ihalelerinde pay kapmak sevdasıyla basın namuslarını adeta kiraya vermişlerdir!

            Ne yazık ki, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin yıllardır açık açık ilan ettiği, yandaş, kalemini satmış, iktidar ve sermayeye köle olmuş basın kuruluşu ve kalemler, milletimizi hep aldattılar ve gerçekleri gizlediler. Karşılarına dikilen, milliyetçi, Atatürkçü ve sadece gerçekleri dile getiren gazeteciler, çalıştıkları kuruluşlardan kovuldu, yazılarına, programlarına sansür uygulandı, çoğu hala mahkemelerde cebelleşmektedir.

            MHP üzerindeki, medya destekli kirli kumpas Sayın Bahçeli’nin direnişi ile bozulmuş, aylarca ekranlarda muhalifler lanse edilmiş ama sonuçta hakikatin tokatını yemişlerdir.

            Ve son yaşanan iğrenç darbe girişiminde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin soğukkanlılığı, öngörüsü, feraset ve basireti ile ilk saatlerde darbenin belini kıran atılımını milletin gözü önünde görmezden gelen de bu medyadır.

            Gazetecilik, fikri hür, irfanı hür insanların mesleğidir. Basın hürdür ve sansürlenemez. Basın, milletin müşterek sesidir, kesilemez…

            Burada özellikle vurgulamak isterim ki, milletin sesi, kulağı, gözü olan Anadolu medyasının hakkı asla ödenemez. Bütün imkânsızlıklarına rağmen, üç-beş kuruşa, hatır-gönül reklamlarıyla, 3-5 santimlik ilanlarla ayakta kalmaya çalışan ama Türk milletinin, Anadolunun gerçek basın kuruluşları da sadece Anadolu basınıdır.

            Bilhassa şunu belirtmeyi bir vazife biliyoruz.

            “Gazetecilerimiz, kalemlerinin namusuna sahip çıktıkları an ülkemiz bu karanlıklardan mutlaka kurtulacaktır!”

            Buradan ilimizin değerli basın mensuplarının bayramını kutluyor, milliyetçi, bağımsız, hür, aydınlık, Atatürk’ün çizdiği hedefe koşan basın kuruluşlarımızı tebrik ediyoruz.

            Ne mutlu Türküm diyene!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.