Hakan Fidan Abdullah Çatlı mı? Kızı Gökçen Çatlı'dan Olay Yaratacak Açıklama

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanı olarak ataması sonrası 'Hakan Fidan, Abdullah Çatlı mı?' iddiası yeniden gündeme geldi, Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı'nın geçmişteki sözleri tekrar tartışılıyor.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanı olarak görevlendirilmesi, geçmişte ortaya atılan 'Hakan Fidan, Abdullah Çatlı mı?' iddiasını yeniden alevlendirdi. Bu iddiaya dair tartışmalar, Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı'nın üç yıl önceki açıklamalarının gündeme gelmesiyle daha da yoğunlaştı. Gökçen Çatlı, söz konusu iddiayla ilgili olarak, "Şayet böyle bir şey varsa, bunu bilmem mümkün değil. Babam böyle bir eylemde bulunur muydu? Eğer böyle bir şey yapmış olsaydı, bunu sır olarak saklardı. Bu bilgiyi ne ben ne de kardeşim hiçbir zaman bilemezdik" şeklinde yanıt vermişti. Bu sözler yeniden gündeme gelerek kamuoyunda tekrar tartışılmaya başlandı. Hakan Fidan'ın atamasıyla birlikte, geçmişteki bu iddia ve Gökçen Çatlı'nın açıklamaları, kamuoyunda yeni bir boyut kazandı.

Çatlı'nın kızının sözleri gündem oldu

Sosyal medyada konuyla ilgili tartışmalar devam ederken Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı'nın 3 yıl önce yerel bir televizyon kanalına verdiği röportaj yeniden gündem oldu.

"Babam böyle bir şey yapmış olsa bile sır dahilinde yapardı"

Muhabir Gökçen Çatlı'ya "Abdullah Çatlı'nın vefat etmediği söyleniyor. Hatta göz yapısıyla da Hakan Fidan'a çok benzetiliyor. Bununla ilgili siz neler söylemek istersiniz?" sorusunu yöneltti.

Bu soruya babasının replik olan bir sözüyle karşılık veren Gökçen Çatlı, "Bu soruya babamın sözüyle karşılık vereyim; iki kişinin bildiği sır değildir. Şayet öyle bir şey varsa onu zaten tek kişi bilir. Babam böyle bir şey yapar mıydı? Yapmış olsa bile sır dahilinde yapardı. Bunu ne ben ne de kardeşim hiçbirimiz bilmezdik" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.