İL BAŞKANI YUSUF BAŞ’TAN YÜRÜYÜŞ VE MİTİNGE DAVET

İL BAŞKANI YUSUF BAŞ’TAN YÜRÜYÜŞ VE MİTİNGE DAVET

Baş “İhanete karşı tavır koyan, ‘Bu vatan, bu bayrak, bu ezan benim’ diyen partili-partisiz bütün vatandaşlarımızı; milli birlik ve kardeşliğimizi taçlandırmak, şer odaklarına karşı en gür şekilde cevap vermek adına bu yürüyüş ve mitinge davet ediyorum.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, yarın Adana’da siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle gerçekleştirilecek olan “Şehitleri Anma Yürüyüşü ve Mitingi”ne bütün vatandaşları davet etti.

BİRLİK VE BERABERLİK RUHU DEVAM ETMELİ

Yusuf Baş, 15 Temmuz 2016’de yapılan kirli hain darbe girişiminin ‘birlik ve beraberlik ruhuyla” bertaraf edildiğini, bu sıkıntılı sürecin en az zararla aşılması için aynı ruh ve aynı heyecanın devam etmesi gerektiğini söyledi. Baş, yaptığı açıklamada “Özellikle dini değerleri istismar ederek eşine daha önce hiç rastlanmamış derecede bir sinsilik içinde devlet ve millet hayatımıza sızan ihanet şebekelerinin 15 Temmuz darbe girişimi, Allah’a şükür amacına ulaşamamıştır.” diye konuştu.

BÜYÜK ŞER BÜYÜK HAYRA VESİLE OLDU

Baş, “Milli iradeye sahip çıkma şuuru; siyasi partilerimizin ortak tavrı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Emniyet Teşkilatı’nın kararlı mücadelesi neticesinde şehitler verilerek etkisiz hale getirilen bu büyük tehlike, Türk tarihinde yeni bir sayfa açmıştır. Cenab-ı Allah’ın izni ve iradesiyle büyük şer, büyük hayra vesile olmuş, Yüce Milletimiz uzun yıllardır hasreti çekilen birlik ve beraberlik havasını solumaya başlamıştır.” İfadesini kullandı.

BAHÇELİ’NİN ATTIĞI ADIMLAR ALTIN HARFLERLE YAZILACAKTIR

Baş, “Hiç kuşkusuz; büyük devlet adamı, feraset ve basiret sahibi, ‘Önce ülkem, önce milletim ilkesi’nin mimarı Sayın Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz gecesinin ilk anlarından itibaren bu süreçte attığı adımları, tarih altın harflerle yazacaktır. Yine hiç kuşkusuz diğer liderlerin de, süreci bu günlere taşıyan yapıcı tavırları her zaman alkışlanacaktır.”

YÜRÜYÜŞ 15.00, MİTİNG 16.30’DA…

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Böyle bir ortam ve iklimde günlerdir devam eden ‘Milli İradeye Saygı’ nöbeti sona ererken, siyasi parti ayrımı ve sivil toplum örgütü farkı gözetmeksiniz yurt genelinde ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ gerçekleştirilmektedir. Adana’da da yarın Pazar günü yapılacak program gereği, önce ‘Şehitleri Anma Yürüyüşü’ başlatılacaktır. Eski Adliye Sarayı civarında bulunan Ülkü Ocakları İl Binası önünden saat 15.00’da başlayacak yürüyüşümüzün ardından, İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılacağız. Bu vesile ile, ihanete karşı tavır koyan, ‘Bu vatan, bu bayrak, bu ezan benim’ diyen partili-partisiz bütün vatandaşlarımızı; milli birlik ve kardeşliğimizi taçlandırmak, şer odaklarına karşı en gür şekilde cevap vermek adına bu yürüyüş ve mitinge davet ediyorum.” çağrısı yaptı.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.