İP Milletvekili Özdağ Partisini Topa Tutarak İstifa Etti

İP Milletvekili Özdağ Partisini Topa Tutarak İstifa Etti

İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında partisini topa tutarak istifa etti. Özdağ, Akşener hakkında çok sert açıklamalarda bulundu.

İP'den ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla partisine geri dönen İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İP'in ve Genel Başkanı Meral Akşener'in izlediği politikaları çok sert bir şekilde eleştirerek, partisinden istifa etti.

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ TASFİYE EDİLEREK YERİNE FETÖCÜLER GETİRİLDİ

İP'in kuruluş amacından uzaklaşarak, Türk Milliyetçilerinin tasfiye edildiğini belirten Ümit Özdağ, Türk Milliyetçilerinin yerine 30 Ağustos'u bütün Türkiyelilerin bayramı diye kabul eden FETÖ'cü zihniyetin hakim olduğunu söyled. Özdağ, söylediklerinin ispatının, televizyonlarda ve  internette seyredebileceğiniz görüntülerde olduğunu belirterek, bunu hiç kimse inkar edemeyeceğini söyledi. 

İP'DE FETÖCÜ SIZMALAR HALA DEVAM EDİYOR

İP'deki FETÖ'cü sızmaların hala devam ettiğine dikkat çeken İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ''İP'deki FETÖ'cü sızmalar, bugün de yapmış olduğumuz bütün uyarılara rağmen devam ediyor. Bazı kesimler İP'deki krizin 19 Ekim 2020'de benim CNN Türk TV'de İstanbul İl Başkanı ile ilgili açıklama ve sonrasında bana karşı kurulan komplo, yani ihraç komplosu süreciyle başladığını düşünüyorlar. Oysa Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerinin tasfiyesi partinin kuruluş sürecinden hemen sonra başladı. Bana yönelik Sayın Meral Akşener'in kızgınlığının temelinde bunlar var. Akşener'e karşı bir Genel Başkanlık mücadelesi içinde hiç olmadım. Teşkilatları bile 'Ümit Özdağ'ın gizli bir planı var' demesinler diye ziyaret etmeyi düşünmedim. Vatanseverlere vermiş olduğum bir söz var. FETÖ, PKK ve diğer bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. Ben bu sızma ile mücadele ettim. Akşener'i bu rahatsız etmiştir. İP'in iktidar olabilmesi için 31 Mart seçimlerinden 5 ay önce Meral Akşener'e 7 sayfalık bir raporla İP'in seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım. Akşener, bu teklifimi reddetti. Sonrasında CHP ile görüşmelere başladılar. CHP, İP uzlaşması üzerine MHP ve Ak Parti arasındaki ittifak yeniden kurulma aşamasını geçti.'' dedi.

ÇANTALAR MAKAMLAR KARŞILIĞINDA İP'İN ONURUNU SATTILAR

Türkiye'deki sarı sendikacılık varken bir de sarı muhalefetçilik türediğine dikkat çeken İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ''Ülkemizde, sarı sendikacılığın ne olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Sarı sendikacılık gibi bir de sarı muhalefetcilik türedi. İP'i ne yazık ki, CHP'nin uydu partisi haline getirdiler. Bana kızacağınıza, CHP İBB Başkanı'na ve İP'i aşağılayan CHP Çanakkale Belediye Başkanı'na gidip kızın. Çantalar, makamlar karşılığında İP'in onurunu sattınız. Bunların hepsinin ispatı vardır. Bana yalan söyleyerek, arkamdan iş çevirerek İdris Naim Şahin'in adaylığı ilk istifa nedenim oldu. İkinci istifa nedenim İP'in Kars'ta adayını geri çekmemesiydi. Bundan dolayı HDP Kars'ı kazandı. Meral Akşener, HDP'nin Kars'ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Mükemmel bir çözüm önüne konmasına rağmen, bunu reddetmiştir. Hakkımda alçakça propaganda süreci başlatıldı. Benim hakkımda il başkanlarına mektup yollandı. Bununla ilgili suç duyurusunda bulundum. Akşener'e de uyarıda bulundum, üzerine gideceğimi söyledim.'' dedi.

AKŞENER BENİ YENİDEN İHRAÇ ETMEYE KORKUYOR AMA BEN İSTİFA EDİYORUM

İP'in son izlediği politikaları kabullenmesinin mümkün olmadığını belirterek, istifa etme gerekçelerini birer birer sıralayan İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ''İP'in Büyük Kongresinde aday olmamamıza rağmen, Adana Milletvekilimiz Sayın İsmail Koncuk ile birlikte üstleri çizilenler listesinde yer aldık. Aday olmayanların nasıl üstünü çizersiniz? Akşener bu listeden haberi olmadığını söylüyor. Akşener'in yalan söylediğini düşünüyorum. Düşünmüyor, biliyorum. Bu kara listeyi Koray Aydın ve Meral Akşener hazırladı. İP'e ihanet edilerek komplo kuruldu. Sırtımızdan vurulduk. İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır. Türk milliyetçileri bu zihniyetten vakti geldiğinde en ağır şekilde hesap soracaktır. Akşener, FETÖ iltisaklılarla yol yürümekte çok rahat davranıyor. Daha ne kadar rahat yürüyeceğini göreceğiz. HDP ile Anayasa çalışması yapılmıştır. Bu anayasa çalışmalarının 64 saat görüntüsü var. Bunların bir kısmını seyrettim. Akşener istediği kadar inkar etsin, HDP ile kirli bir anayasa çalışması yapılmıştır. Demirtaş'ın kahvaltı talebine olumlu cevap veren Akşener benim görüşme talebime cevap vermedi. Meral Akşener benim görüşme talebime bir cevap vermediği gibi grup toplantılarında bana saldırmaya aleyhimde konuşmaya devam ediyor. Siyasi omurgasızlarla, HDP ile masaya oturanlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmamın imkanı yoktur. Siyasi olarak iyi tanıdığım Meral Akşener beni partiden ihraç etmekten korkuyor. Ancak bugün itibariyle ben İP'den istifa ediyorum.'' dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum