İyi Parti Belediye Başkanı İstifa Edip! O Partiye Geçtiğini Duyurdu..

İyi Parti Belediye Başkanı İstifa Edip! O Partiye Geçtiğini Duyurdu..

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından taktığı rozetle yeni partiye katılan Kaya, hizmet odaklı siyasete vurgu yaptı.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katıldı. AK Parti tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aytekin Kaya'ya rozetini taktığı belirtildi. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Aydın milletvekilleri Seda Sarıbaş, Mustafa Savaş, Ömer Özmen, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da katıldı.

Başkan Kaya, delege seçimlerinin ucuz siyasi menfaat kavgasına dönüştüğünü ifade ederek, İncirliova'nın geleceği için bir karar almak zorunda kaldığını söyledi. İncirliova'nın yıllardır beklediği hizmetlere ulaşması gerektiğini vurgulayan Kaya, parti içi kavgalara müsamaha göstermeyeceklerini belirtti. "İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya olarak amacımız İncirliova'ya hizmet etmek" diyen Kaya, siyasi hesaplaşmaların hizmete engel olamayacağını vurguladı.

Kaya, İncirliova'nın geleceğini kavgalar için heba edemeyeceğini belirterek, daha fazla hizmet için mücadele edeceğini söyledi. İncirliova halkına hizmet etmek adına gece-gündüz demeden çalıştığını ifade eden Kaya, milletin parasıyla kimsenin zenginleşmediği bir belediyecilik anlayışı benimsediğini kaydetti. İncirliova'nın onuru ve şerefini korumak için her zaman çaba sarf ettiğini dile getiren Kaya, halkın refahı ve memnuniyeti için mücadele edeceğini vurguladı.

Kaya, İYİ Parti'den ayrılıp AK Parti'ye katılma kararının, partilerin kurumsal kimliklerine yönelik bir eleştiri olmadığını, "Küçük dağları ben yarattım, her şeyi ben bilirim, ben ne dediysem o olacak" zihniyetine bir tepki olduğunu açıkladı. İstifasının, İncirliova'nın hizmetine odaklanmak ve daha verimli çalışmak için olduğunu belirten Kaya, Millet İttifakı'ndan çekildiğini ifade etti. Haber sonunda, Kaya'nın AK Parti'ye katılımı ile İncirliova halkının ve parti mensuplarının heyecan ve destekleri ile karşılandığı bilgisi verilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.