İyi Parti'de İstifa Depremi! İl Teşkilatı Komple İstifa Ettiklerini Duyurdular

İyi Parti'de İstifa Depremi! İl Teşkilatı Komple İstifa Ettiklerini Duyurdular

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılıp, İYİ Parti'ye katılan Rasim Arı, partide istifa krizine neden oldu.

2021 yılında sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Rasim Arı, dün İYİ Parti'ye katıldı. Arı'nın rozetini, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

Rasim Arı’nın İYİ Parti’ye katılması İYİ Parti Nevşehir Teşkilatı'nı ayağa kaldırdı.

Genel merkezle fikir ayrılığına düştüklerini belirten İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Alihan Kuzeyli, İYİ Parti Nevşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Usalan, Milletvekili Aday Adayı Musa Ertaş ve Ürgüp eski İlçe Başkanı Yakut Karagöz partilerinden istifa etti.

İstifasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Kuzeyli, şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanlığı adaylığında da milletvekili adaylığında da teşkilatımızın ve şehrimizin görüşlerini harfiyen genel merkeze ilettik. Geldiğimiz noktada her iki adaylık hususunda da genel merkezimiz ile fikir ayrılığına düşmüş bulunmaktayım. Teşkilatçılığın özünün, hasının teşkilata emek verenleri ezmemek, yok saymamak olduğunu öğrenerek büyüdüm. Ne var ki gelinen noktada Nevşehir’in yerel teşkilatı yok sayılmış, ‘’siz bilmezsiniz, biz biliriz’’ denilmiştir. Şahsi olarak hiçbir makam, mevki ve menfaati bulunmayıp tek gayesi Türk milleti ve Nevşehir olan bir Türk gencinden ötesi de değilim.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.