İYİ Parti'den istifa edip: MHP’ye geçti!

İYİ Parti'den istifa edip: MHP’ye geçti!

İyi Parti içinde seçim sonrası hareketlilik devam ediyor. Son olarak İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı olan Arzu Yıldırım, partisinden istifa ederek MHP'ye katıldı. MHP İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen bir toplantıda, Arzu Yıldırım'ın rozetini MHP İl Başkanı Veysel Şahin taktı.

Yaptığı konuşmada Arzu Yıldırım, Ülkücü bir aileden geldiğini ve 2017 yılında MHP'den ayrıldığını belirtti. İyi Parti'de milletvekili seçimi için yapılan temayül yoklamasında birinci sırada yer almasına rağmen üçüncü sıradan aday gösterildiğini ifade eden Yıldırım, "Son zamanlarda gözlemlediğim ve duyduğum kadarıyla, vekillik ve Genel İdare Kurulu listelerinin liyakat yerine maddi üstünlüklere göre belirlendiği yönünde söylentiler var. Terör örgütleriyle ilişkili olduğu iddia edilen, sosyal medyada küfürler savuran ve illegal işlerle bağlantılı olduğu söylenen kişilere kapılar sonuna kadar açılmış durumda." şeklinde konuştu.

“İyi Parti’de Ülkücüler sevilmez hatta her zaman dışlanır”

Eski partisine eleştiriler yönelten Yıldırım, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Gelinen noktada, küresel çıkarların oyuncağı olan bir partinin içinde bulunmayacağımı sonunda anladım. 2017 yılında gittiğim İyi Parti'de her şeyin bir kurgudan ibaret olduğunu fark ettim. İyi Parti'de Ülkücüler sevilmez hatta dışlanır. Tüm Ülküdaşlarıma, özellikle Genel Başkanım Devlet Bahçeli'ye içtenlikle özür diliyorum. Yuvama dönmekten büyük gurur duyuyorum. Şehrimize ve insanlarımıza hizmet etmeye devam edeceğim."

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise MHP'nin Ülkücülerin babası ve ana kucağı olduğunu belirterek, Yıldırım'a "Yuvaya hoş geldin." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.