Kemal Kılıçdaroğlu'nun o fotoğrafına tepkiler çığ gibi büyüyor

Kemal Kılıçdaroğlu'nun o fotoğrafına tepkiler çığ gibi büyüyor

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seccade üzerinde ayakkabılarıyla çekilen fotoğrafına tepkiler çığ gibi büyüyor

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seccade üzerinde ayakkabılarıyla çekilen fotoğrafına tepkiler çığ gibi büyüyor.

6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul platformunun düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.

SECCADEYE AYAKABILARIYLA BASTI

Kılıçdaroğlu ve CHP Düzce Milletvekili aday adayı Azade Ay iftar programı sonrasında özel bir görüşme gerçekleşti. Görüşmede Canan Kaftancıoğlu da yer aldı.

Görüşme sırasında Kılıçdaroğlu'nun ayakkabılarıyla Müslümanların namaz kılarken kullandığı seccadeye basarak verdiği poz büyük tepki çekti.

Türkiye tarihinin en kritik Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine giderken CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte yerde serili seccade üzerine ayakkabılarıyla basarak çekildikleri fotoğraf Türkiye gündeminde en çok konuşulanlar arasına girdi.

Fotoğrafın paylaşılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyürken CHP kanadından gelen açıklamayı de gazeteci İsmail Saymaz şu şekilde duyurdu:

CHP’den ‘seccade’ açıklaması: “Söz konusu fotoğraf Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ile birlikte katıldığı kalabalık bir iftar buluşmasının ardından çekilmiştir. Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.