Kılıçtaroğlu'da CHP'ye 'Dinsiz Parti' Demiş !

Kılıçtaroğlu'da CHP'ye 'Dinsiz Parti' Demiş !

CHP ile ilgili “dinsiz parti” tartışması devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçmişte bu konuda çarpıcı bir açıklamada bulunduğu ortaya çıktı.

MHP Meclis Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Meclis Başkanlığı seçiminde CHP adayı Baykal’ı neden desteklemediklerini anlatırken “Baykal’ı desteklemiş olsaydık, bize, AKP’nin tabiriyle ‘dinsiz bir partinin adayını seçtirdiniz’ diyeceklerdi” şeklinde bir ifade kullanmış, bu tartışmalara neden olmuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu 2012’de yaptığı bir konuşmada, dindar çevrelerin partilerine karşı mesafeli olduğunu ve “CHP dinsiz parti” dediğini vurgulayarak, bunun geçmişte yaptıkları hatalardan kaynaklandığını söylemiş. 

 

2-166.jpg

KILIÇDAROĞLU’NUN O SÖZLERİ 

Kılıçdaroğlu Ağustos 2012’de din adamları ile biraraya geldiği toplantıda, şunları söylemiş: "Niye bu mesafe var? Bizim de inancımız var. Geçmişte bizim de hatalarımız olmuştur. Bu hatalarımızı bu nedenle telafi etmemiz lazım. Eksiklerimizi giderebiliriz. Bu toplantılara o nedenle önem  veriyoruz. 'CHP dinsiz parti' diyenler var ama 11 milyon insan bize oy veriyor. Bunların arasında 5 vakit namaz kılanlar da var. Biz kimseye hangi inançtan olduğunu sormadık, programımızı anlattık, oy istedik." 

 

 

basliksiz-1-472.jpg

Kılıçdaroğlu bu sözleri Ağustos 2012’de bir araya geldiği din adamlarına söylemiş.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.