Melih Gökçek'ten Babacan ve Altılı Masayı Bitiren Açıklama

Melih Gökçek'ten Babacan ve Altılı Masayı Bitiren Açıklama

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Avrupa'dan aferin bekleyen Ali Babacan ve Altılı Masayı bitiren tespitlerde bulundu.

Altılı Masada yer alan siyasetçilerin akıl almaz birliktelikleri ve Ali Babacan'ın Avrupa'dan aferin beklemesi konusunda değerlendirmelerde bulunan Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dünyanın yarısının Erdoğan'ın kendilerini batıya uşaklıktan kurtarmasını beklediği bir dönemde, Türkiye'nin yarıya yakınını temsil etme iddiasında olan Altılı Masada yer alan siyasetçilerin batının desteğiyle Erdoğan'dan kurtulup batıya uşaklık etmek için beklediğini söyledi.

MELİH GÖKÇEK'TEN ALTILI MASADAKİ AKIL ALMAZ BİRLİKTELİKLERE GÖNDERME

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Hükumetinde görev yaparken ''çapsız ve ileri derecede geri zekalı'' olarak tanımladığı Ahmet Davutoğlu ile birlikte, Altılı Masada ittifak ortaklığı yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Hükumetinde görev yaparken bir belgeye imza attığından dolayı Yüce Divan'da yargılatacak olduğu Ali Babacan ile birlikte,  Altılı Masada ittifak ortaklığı yapıyor. Ak Parti'deki muhafazakar seçmenleri Sol Cenaha yamama görevini icra etmek için yeni siyasi parti kuran Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a yönelik değerlendirmeleriyle dikkat çeken Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, son günlerde Türklüğü Anayasa'dan çıkarma, Kürtçeyi ikinci resmi dil olarak kabul etme, yerli ve milli silahları hedef alma konularında peş peşe yaptığı açıklamalarla Türk Milletinin tepkisini çeken Ali Babacan, onu ittifakında barındıran Kemal Kılıçdaroğlu ve Altılı Masada yer ala siyasetçilerin imza attığı mutabakat metni hakkında tespitlerde bulundu.

MELİK GÖKÇEK'TEN KILIÇDAROĞLU VE BABACAN AÇIKLAMASI 

Ak Parti Hükumetinde görev yaparken bir belgeye imza atan Ali Babacan'ı Yüce Divan'da yargılatacağını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Ali Babacan'ın attığı bir imza var. Bu sözleşmeye göre; Irak'ın Kuzeyi'ne girmeme karşılığında 8 milyar dolarlık kredi verilecekti. CHP iktidarında bu sözleşmeye, ihanet belgesine kim imza attıysa, onları Yüce Divan'a göndereceğiz.'' sözlerini hatırlatan Melih Gökçek, sosyal medyadan Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, ''Kılıçdaroğlu, Ali Babacan'ı Yüce Divan'a göndereceğine dair söz verdin. Şerefinle sözünü tutacan mı? Yoksa kıvırıp duymazları mı oynayacaksın?'' dedi.

ALİ BABACAN'IN AVRUPA'DAN AFERİN BEKLEYEN SÖZLERİ

Avrupalı gazetecilerin 'Çok güzel şeyler yapıyorsunuz' övgüsüne mazhar olan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Altılı Masanın hazırladığı Ortak Mutabakat Metne ilişkin yaptığı değerlendirmede, ''Yapıyoruz dedim. Bütün Avrupa'dan bunu izliyorlar. Şimdi Avrupa'dan da bakacaklar aferin Türkiye'ye diyecekler." dedi.

Avrupa'dan aferin bekleyen Ali Babacan'a ilk destek Alman medyasından gelirken, ikinci destek ise ''Az bile söylemiş. Hazırladığımız bu program tüm dünyaya örnek olacaktır.'' sözleriyle CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan geldi.

MELİK GÖKÇEK'TEN ALİ BABACAN VE ALTILI MASAYA MANİDAR GÖNDERMELER

Avrupa'dan aferin bekleyen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a hatırlatmalarda bulunan Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''Avrupa'dan bakacak aferin diyeceklermiş. Yuh artık. Ali, biz aşağılık kompleksinden çoktan kurtulduk. Biz, büyük Türkiye'yiz büyük.'' dedi.

ABD Başkanı Joe Biden'in Türkiye'deki muhalefeti destekleyerek Cumhur İttifakı'nı iktidardan indirme stratejisine sımsıkı sarılan 6'lı muhalif ittifakta yer alan siyasetçilerin, iktidar değişikliği için ABD ve Avrupalı dostlarından medet umması konusunda değerlendirmelerde bulunurken, Ali Babacan'ın Avrupa'dan aferin beklemesinin tüm Altılı Masanın genel stratejisi haline gelişine dikkat çeken Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Dünyanın yarısı, 'Erdoğan gelsin, bizi batıya uşaklıktan kurtarsın' diye bekliyor. Türkiye'nin yarıya yakını da, 'Batı bize destek olsun, Erdoğan'dan kurtulup batıya uşaklığa başayalım' diye bekliyor. Mandacı satılmışlar.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum