MERAL AKŞENER MEYDAN OKUDU !

MERAL AKŞENER MEYDAN OKUDU !

’Ben feodal bir aileden geliyorum. O sözleri makamımdan dolayı değil de kadın olduğum için yoldan geçerken bana söyleseydi o zaman mahkeme değil, ailenin erkeklerine iş düşerdi’

28 Şubat sürecinde tutuklanan Genelkurmay eski 2. Başkanı Çevik Bir tarafından, "Söyleyin o kadına ayağını denk alsın, yoksa İçişleri Bakanlığı önünde yağlı kazığa oturturuz" mesajıyla tehdit edildiği öne sürülen ancak o tehdidin Bir'den gelmediğini açıklayan dönemin İçişleri Bakanı ve şu anda MHP İstanbul Milletvekili olan Meral Akşener, 28 Şubat davasında tanık olarak verdiği ifadede o generalin Çevik Bri değil,  dönemin Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Çetin Saner olduğunu açıklamıştı. 
 
SÖZÜ BANA SÖYLESEYDİ AİLEMİN ERKEKLERİNE İŞ DÜŞERDİ
Habertürk TV'de Belkıs Kılıçkaya'nın konuğu olan Meral Akşener, kendisine o dönnem tehdit mesajı gönderen general Çetin Saner'e yıllar sonra ekrandan bir kez daha meydan okudu. Söz konusu tehditin kendi şahsına değil, bulunduğu İçişleri Bakanlığı makamı nedeniyle geldiğini söyleyen Akşener, "Ben bu durumu hem Tansu Çiller'le hem de Cumhurbaşkanı Süleyman Demire'le paylaştım. Sayın Demirel 'bu konu ile bizzat ilgileneceğim' dediği için sessiz kaldım.  Beni çok rahatsız eden ve içine fantezi katılmış ölüm tehdidinden rahatsız oldum ben. Ama ben kişisel olarak mağdur olmadığım için şikayetçi olmadım. Eğer şikayetçi olsaydım, bu konu yine çok çirkin şekilde magazinleştirilecekti yine. Eğer o söz doğrudan bir kadın olduğum için bana yapılmış olsaydı, ben feodal bir aileden geliyorum. O sözleri makamımdan dolayı değil de kadın olduğum için yoldan geçerken bana söyleseydi o zaman mahkeme değil, ailenin erkeklerine iş düşerdi' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.