MHP Adana'dan Seçimlerle İlgili Dikkat Çeken Açıklama Geldi

MHP Adana'dan Seçimlerle İlgili Dikkat Çeken Açıklama Geldi

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 14 Mayıs seçimlerinin ihanete, husumete ve emperyalizme dur deme seçimi olduğunu söyledi.

İl binasında yeni yapılan Ülkücü Şehitler Ruhi Kılıçkıran ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun salonlarının açılışını düzenlediği iki ayrı toplantıyla yapan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, İl Divan Kurulu, İl Yönetim Kurulu ve İlçe Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirdiği toplantılarda 2023 seçimlerini değerlendirdi.

MHP ADANA İL BİNASINA İKİ YENİ TOPLANTI SALONU 

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, İl Divan Kurulu, İl Yönetim Kurulu ve ardından Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy’un da katılımıyla İlçe Başkanlarıyla  gerçekleştirilen toplantıyla birlikte verdiği seçim startı, bir ilke de sahne oldu. Yusuf Kanlı’nın göreve gelir gelmez ilk icraatlarından biri olarak ele aldığı ve yaklaşık çeyrek asırdır hemen bütün toplantılarda kullanılan MHP Adana İl Başkanlık binasının bodrum katları yeniden düzenlendi.

İki aydır devam eden çalışmalarda zemin, tavan, iklimlendirme, kapılar, ses ve elektrik sistemleri dâhil her şey yeniden yapıldı. Günün ihtiyaçlarına uygun ve modern bir tasarım olarak ortaya çıkan salondan birinin adına 1968’de katledilen ilk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran’ın, diğerine ise 2015’te katledilen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı verildi. Dualarla açılışı yapılan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Toplantı Salonu’nda teşkilatın ilk çalışması, “Türkiye’nin kader seçimi” olarak kabul edilen seçim çalışmaları oldu. Görev dağılımlarının yapıldığı, saha çalışmalarında uyulacak kuralların anlatıldığı toplantıdaki sunumlarda son hazırlıklar gözden geçirildi.

BAŞKAN YUSUF KANLI: O MÜCADELELER SAYESİNDE BURADAYIZ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, toplantıda yaptığı konuşmada “Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başbuğ Alparslan Türkeş’in Türk milliyetçiliği ilkesini sarsılmaz bir inançla temsil eden, bu ilkeyi yaşayan ve son nefesimize kadar yaşayacak olan ülkücüleriz. Bizler, o büyük liderlerin, az önce birlikte açtığımız salonlara adını verdiğimiz yiğitlerin, tüm şehitlerimizin, gazilerimizin, Yusufiyelilerin çektikleri çileler; hayatını Türk Milletine vakfetmiş Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ve kıymetli yol arkadaşlarının vermiş olduğu mücadeleler sayesinde buralardayız.” şeklinde konuştu.

14 MAYIS 2023 SEÇİMİNİN ÖNEMİ

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerin önemine dikkat çeken MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''14 Mayıs seçimleri, ihanete, husumete, emperyalizme dur deme seçimidir, yeniden ayağa kalkma, yeniden şahlanış seçimidir. 14 Mayıs seçimleri, mazlumları kucaklama, zalimleri durdurma seçimidir! Bizim, hepimizin aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borcumuz var. Önümüzdeki iki aylık zamanda tüm bu gerçekleri unutmadan çalışacağız; inanıyoruz ve Yüce Allah’ın izni, aziz milletimizin desteğiyle başaracağız!'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.