MHP AFİŞLERİNİ SÖKÜP ERDOĞAN'IN AFİŞİNİ ASTILAR

MHP AFİŞLERİNİ SÖKÜP ERDOĞAN'IN AFİŞİNİ ASTILAR

Erzurum'da MHP’nin afiş ve bayrakları 'Erdoğan görürse kızar' gerekçesiyle büyükşehir belediyesine bağlı itfaiyeler tarafından kaldırılıp yerlerine Erdoğan'ın afişleri asıldı.

AKP'nin MHP afişlerinden rahatsızlığı seçim yaklaştıkça daha da artmaya başladı. Son olarak İstanbul Fatih'te belediye zabıtalarının MHP afişlerini söküp çöpe atması belgelenmiş ve MHP ilçe teşkilatı tarafından sert şekilde tepki gösterilmişti. Erzurum'da da benzer bir olay meydana geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum İstasyon Meydanı’nda yapacağı miting öncesinde kentte afiş gerilimi yaşandı. MHP afişlerini indirip Erdoğan'ın afişini asanlar suç üstü yakalandı.

MHP Erzurum Milletvekili adayları Prof. Dr. Kamil Aydın ve Zekai Kaya, özel bir şirket tarafından kiralanan ve elektrik direklerine asılan direkt afiş ilanlarının Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından “Cumhurbaşkanı görürse kızar” gerekçesiyle söküldüğünü ve yerlerine Erdoğan’ın afişlerinin asıldığını iddia etti.
 
İtfaiye ekiplerini, ilanları sökerken yakaladıklarını ifade eden Aydın, “Parasını ödeyerek kiraladığımız afişler, bizlerden herhangi bir izin, müsaade alınmadan sökülüyordu. Arkadaşlarımızın durumu tespit etmesi üzerine Erzurum Büyükşehir Belediyesi önündeki direklerden afişleri indiren itfaiye ekiplerine suçüstü yaptı. “Niye söküyorsunuz?” diye sorduğumuzda, ‘Cumhurbaşkanı afişleri görürse kızar diye sökmemizi istediler. Cumhurbaşkanı gittikten sonra yeniden asacağız’ cevabını verip, son afişi değiştiremeden gittiler. Allah aşkına böyle bir gerekçe olabilir mi? Parasıyla kiraladığım bir mecrayı, Cumhurbaşkanı kızar diye nasıl indirirsiniz? Cumhurbaşkanı, eğer Cumhur’un başkanı ise MHP’nin afişlerinden neden rahatsız olsun?” dedi.

AK Parti’nin Erzurum’da orantısız bir seçim kampanyası yürüttüğünü savunan Aydın, “Erzurum’un her metrekaresine ilanlarını asıyorlar. Kamu binası, özel mülkiyet, cami demeden her yere ilanlarını yerleştiriyorlar. Karayolları’na ait üst geçitler AK Parti’nin adaylarıyla dolu. Büyükşehir Belediyesi’nin bilboardlarının tamamı AK Parti’ye tahsis edilmiş durumda. Şehrin her yerine el koymuşken, bizim 3-5 tane afişimize göz dikmişler, onları kaldırmaya çalışıyorlar. Günlerdir, arkadaşlarımız uyku uyumuyor. Çünkü gündüz astığımız bayrakları, afişleri gece özel harekatın korumasında indiriyorlar, yerine AK Parti ilanlarını asıyorlar. Neden korkuyorsunuz?” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.