MHP BEDELLİ ASKERLİĞE NE DİYOR ?

MHP BEDELLİ ASKERLİĞE NE DİYOR ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, iktidarın bu kararını İnternethaber sitesinden Nesrin Yılmaz'a şu sözlerle değerlendirmiş:"Daha önce de...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, iktidarın bu kararını İnternethaber sitesinden Nesrin Yılmaz'a şu sözlerle değerlendirmiş:

"Daha önce de ifade ettik. Bedelli askerlikle ilgili tek ve yegane karar merciinin Türk Silahlı Kuvvetleri olması gerektiğini, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendi ihtiyaçlarına göre bedelli askerliğin çıkıp çıkmaması hususuna karar vermesini önemsediğimizi ve önceliğin de bu kuruma verilmesi gerektiğini ifade ettik. Bedelli askerlik konusunda hükümetin bu konuyu bir seçim malzemesi yapmaması gerektiğini de ayrıca ilave ettik. Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri bu ortamda buna icazet verdiyse Milliyetçi Hareket Partisi bu karara bigane kalmaz. Sayın Genel Başkanımızın da geçmiş tarihlerde yaptığı bir grup toplantısında söylediği gibi; eğer bu gerekçelerle, askerin süzgecinden geçerek gelen bir karara TBMM'nde karşı durmaz ona destek veririz. Ama bizim bu konuda olmazsa olmazımız Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görüş ve düşüncelerine müracaat edilmesi gereğiydi. Bu şartlarda gelen bir bedelli askerliği Milliyetçi Hareket Partisi karşılıksız bırakmaz, gerekli desteği verir, ama bu şartlar oluşursa."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.