MHP Genel Merkezinden Milletvekili Adayları İle İlgili Açıklama Geldi

MHP Genel Merkezinden Milletvekili Adayları İle İlgili Açıklama Geldi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih YALÇIN, “Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu” kurulduğunu duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), "Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu" oluşturdu. Aday adaylığı başvurularının incelenmesi amacıyla kurulan komisyonun başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yürütecek.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, MHP'nin 2018'de AK Parti ile imzalanan protokol çerçevesinde, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne "Cumhur İttifakı" içinde yer alarak gireceğini hatırlattı.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU TARİHLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinden sonra milletvekili aday adaylığı için partilerinin başvuru takvimini belirleyerek kamuoyuna duyurduklarını belirten Yalçın, bu kapsamda milletvekili aday adaylarının partiye başvurularının yarın saat 09.00'dan itibaren başlayacağını ve 21 Mart Salı saat 17.00'de sona ereceğini ifade etti.

KOMİSYONDA YER ALACAK ÜYELER

Yalçın, aday adaylığı başvurularının incelenmesi amacıyla kendi başkanlığında "Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu" kurulduğunu belirterek, bu komisyonda Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı ile Genel Sekreter İsmet Büyükataman'ın yer aldığını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.