MHP GENEL MERKEZİ'NDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

MHP GENEL MERKEZİ'NDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin yaptığı açıklamada, parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin verdiği yetkiye göre 8 il ve 3 ilçe teşkilatının kapatıldığını duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat Çetin’in, yaptığı açıklamaya göre 8 il ve 3 ilçe başkanlığı yeni teşkilatlar kuruluncaya kadar kapatıldı. MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane, Çorum İl,  Elazığ Merkez, Bayburt Merkez, Gümüşhane Merkez İlçe Teşkilatları ve Elazığ İl Başkanı Abdulvahap Erdem, Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol, Kırklareli İl Başkanı Kürşad YAMANER, Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, Çorum İl Başkanı Bekir Çetin, Elazığ Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Or, Bayburt Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Okutmuş, Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı Nurgül Özener haklarında yaptıkları yazılı basın açıklamasını ilgi ve bilgilerinize sunarız."
 
Çetin açıklamasında, "Parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane, Çorum İl,  Elazığ Merkez, Bayburt Merkez, Gümüşhane Merkez İlçe Teşkilatları, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır. Bu karar 22/02/2016 tarihinde il başkanlıklarına ve Valiliklere bildirilmiştir" ifadelerine yer verdi.
 
Açıklamada, "Tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri de devam etmektedir. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir" denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum