MHP İL BAŞKANI MUSTAFA AKSOY'DAN CEMAAT MEDYASINA SERT TEPKİ

MHP İL BAŞKANI MUSTAFA AKSOY'DAN CEMAAT MEDYASINA SERT TEPKİ

Cemaat Destekli Akşener Medyası Bu kez MHP Antalya İl Başkanı Aksoy'u hedef aldı.

MHP Antalya İl Başkanı Aksoy ''Yapılan Haberler Art Niyetli ve Çarpıtma!''

Milliyetçi Hareket Partisi Üzerine yapılan yıpratma çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

MHP Antalya İl Başkanlığı görevine Genel Merkez tarafından atanan Mustafa Aksoy’un yapmış olduğu basın açıklamasını kasıtlı ve art niyetli bir biçimde çarpıtarak “DEĞİŞİM İSTEYENLERİN PKK’LI BAYIKTAN NE FARKI VAR?” başlığıyla yapılan habere ülkücüler büyük tepki gösterdi.

Sabah saatlerinden buyana malum haberleri okuyan takipçilerimiz “bu haberlerin kasıtlı olarak yapıldığını ve basın açıklamasında böyle bir ifade bulunmadığı” konusunda kamuoyunu doğru bilgilendirmemiz için haber merkezimize yapılan talepler doğrultusunda aradığımız MHP Antalya İl Başkanı Aksoy;

“Yapılan haberler başlı başına art niyetli ve çarpıtma haberlerdir. Yapmış olduğumuz basın açıklamasında böyle bir anlam çıkaracak hiçbir ifade bulunmamakla birlikte, basın toplantımıza katılan 20’den fazla ulusal ve yerel basın mensubu böyle alçakça bir anlam çıkartmazken basın toplantımıza dahi katılmamış bir haber sitesinin bu malum başlığı manşetine taşıması niyetini açıkça ortaya koymaktadır. Hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla konunun takipçisi olacağız. Basın metnimizi okuyan hiç kimse buradan böyle bir anlam çıkaramaz.”İfadelerini kullandı.

Aksoy’un habere konu olan açıklaması şöyle,

 

“Ülkücülerin kendi arasındaki tartışması eksikliklerimizi, yanlışlarımızı onararak zafere giden yolun hızlanması adına iken, MHP ve Ülkücü Hareket düşmanlarının aynı anda MHP’de değişim istemesi ve MHP’de kongre olması için çabalamasını da göz ardı etmemek lazımdır.

Düşünün ki, Kandil’deki eli kanlı terörist Cemil Bayık bile "MHP de değişmek zorundadır. MHP de artık on yıllar öncesinin diliyle, yaklaşımıyla Türkiye siyasetinde yerini alamaz. Eski dilini, üslubunu ve tarzını bırakmazsa Türkiye'ye en büyük kötülük yapan, Türkiye'ye en büyük düşmanlık yapan bir parti haline gelir. Bu açıdan MHP'nin de bu seçim sonuçları çerçevesinde Türkiye gerçeklerini dikkate alarak kendi zihniyetini, politikalarını ve tutumunu değiştirmesi gerekmektedir." diyerek dağdaki ininden MHP tartışmalarına dalış yapmıştır. HDP’ye oy verenler, komünistler, solcular, devrimciler, malum cemaat adeta MHP’de değişim isteyen koro olmuştur. Bunun aksini iddia edecek bir kişi bile yoktur. AKP’nin elindeki yargı düzeni de bu koronun arzularını tatmin edecek bir kararla MHP’yi kongreye götürme kararı almıştır.

 

Herkesin MHP üzerinde hesap yaptığı günleri yaşamaktayız.

 

Bu tespitleri yaparken asla Ülküdaşlarımızın imza toplama yönetimiyle kongre talebinde bulunmasını gölgelemek adına değil, MHP üzerinde oynanan oyunları da göstermek adına ifade etmekteyiz. Liderimiz Devlet Bahçeli de her fırsatta “Samimiyetle ifade ediyorum, Tüzük Kurultayı için imza veren her kardeşim benim için değerlidir. Hepsinin iradesine saygı duyuyor, taleplerini biliyor ve anlıyorum.” diyerek MHP üzerinde oynanan oyunları, samimi Ülkücülerden ayrı tutarak değerlendirmiştir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum