MHP KONGRESİ OLMAYACAK MUHALİFLER ŞOKTA

MHP KONGRESİ OLMAYACAK MUHALİFLER ŞOKTA

Turktime Olağanüstü kongreye giden süreçte devlet sırrı gibi saklanan bir gelişmeyi ortaya çıkardı. Bu gelişmeye göre MHP olağanüstü kongresinin 15 Mayıs’ta olması mucizelere bağlı. İşte Türk basınında ilk kez okuyacağınız flash gelişmeler.

Mahkemenin, “MHP kongresi toplansın” kararından sonra MHP’ye atanan kayyum heyeti kongre tarihi olarak 15 Mayıs’ı belirlemişti. Çağrı heyeti yalnızca kongre tarihi ve divan oluşumundan sorumlu bir heyet. Bu süreçten sonra çağrı heyetinin görevi bitiyor ve iş Yüksek Seçim Kurulu’na düşüyor. Geçen hafta tam bu düğüm noktasında çok ilginç gelişmeler yaşandı.
İşte o gelişmelerin ayrıntıları;

Geçen hafta MHP’li muhalif isimlerin topladığı delege listesi, muhalif adayların avukatları tarafından teslim edilmek üzere Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na getirilir.

SEÇİM KURULU: DELEGE İMZALARINI TESLİM ALAMAM!

Delege imzalarını tutanak karşılığında Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar’a teslim etmek isteyen MHP’li muhaliflerin avukatları “Hayır” yanıtını alınca şok geçirirler.
Bunun üzerine avukatlar, “Hakim bey, bunlar bize resmi olarak imza veren kongre delegelerinin imzaları ama…” itirazları üzerine Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar, “Delege listesini genel merkez vermeli” yanıtında ısrar eder.

MUHALİFLERİN DEĞİL, GENEL MERKEZİN LİSTESİ GEÇERLİ!

Avukatların itirazı devam edince, Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar bu sefer de yazılı olarak şu yanıtı verir;
“Kongrenin yapılabilmesi için MHP genel merkezinin getireceği delege listesi geçerlidir…”
Bu gelişme üzerine avukatlar, Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar’a, “O zaman elimizdeki delege imzalarını size teslim edelim.” deyince, Başkan Dündar, “Hayır, bunları hukuki açıdan teslim alamam. Ancak MHP Genel merkezinin göndereceği delege imzalarını teslim alabilirim” şeklinde konuşur.
MHP’li muhaliflerin avukatları seçim kurulundan elleri boş döner ve muhalif adaylara, “Genel merkez delege imzalarını seçim kuruluna göndermezse, kongre toplanamayacak!” bilgisini verir.
Yani, MHP Genel Merkezi olağanüstü kongre delegelerini seçim kuruluna teslim etmezse, hukuken kongre yapılamıyor.

MHP: DELEGE LİSTELERİNİ GÖNDERMEYECEĞİZ!

Turktime, bu gelişmeler üzerine MHP genel merkezini arayarak, “Delege imzalarını yüksek seçim kuruluna gönderecek misiniz? “ diye sordu.
İşte MHP genel merkezinin yanıtları:

Delege imzalarını genel merkeze gönderecek misiniz?

Talat Bey siz gelişmeleri takip etmiyorsunuz sanırım.

Takip etmesem, kamuoyunun hiç bilmediği bir olayı nasıl ortaya çıkarabilirdim. Elbette takip ediyorum.

Takip etmiş olsaydınız, kararımızın ne olacağını da tahmin ederdiniz.

Sizi anlıyorum, tahmin de ediyorum ama falcı değilim. Tahmine göre haber yapamam. Tahmin ettiğim şey doğru mu diye soruyorum. Gönderecek misiniz?

Kardeşim, tanımadığımız bir kayyumun çağrısına itibar mı edelim?

Yani, delege listesini göndermeyeceksiniz!

Sözlerim açık.

Hiç de açık değil. Gönderecek misiniz, göndermeyecek misiniz?

Nasıl açık değil!

Yarin bir gün kayyum değil de, mahkeme kararı var, bunun için gönderdik derseniz ya. Ben mahkeme başkanı değilim, bu ne gerginlik! Gönderecek misiniz, göndermeyecek misiniz?

Allah… Allah…

Gönderecek misiniz?

(Gülerek…) Niye gönderelim kardeşim. Göndermeyeceğiz.

Tamam. Bu kadar işte. Peki, bundan sonra ne olacak?

MHP, hiç kimsenin ele geçirebileceği bir parti değildir. MHP, MHP’lilerindir, Türk Milleti’nindir. Yandan dolaşayım, soldan dolaşayım da MHP’yi ele geçireyim diye bir şeye asla geçit vermeyiz. Genel Başkanımızın ve tarihsel birikimlerimizle bu kuşatma teşebbüssünü yarıp geçeriz Allah’ın izni ile.

Peki, teşekkür ederim.

Size de kolay gelsin…

TALAT ATİLLA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.