MHP lideri Devlet Bahçeli Habertürk'e konuştu...

MHP lideri Devlet Bahçeli Habertürk'e konuştu...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Diyanet İşleri Başkanı’nın böyle bir arabaya ihtiyacı var mı? Pazartesiye kadar görevi bırakması lazım

MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Ankara’dan yola çıkarak, Kırşehir ve Kayseri mitinglerini izledik. Genellikle karayolunu tercih eden Bahçeli’nin konvoyundaki araçlar öyle hızlı seyrediyor ki ekiptekiler, “Bizim uçağımız yok ama bunlar yer uçağı” esprisi yapıyor. Kırşehir mitinginden sonra aynı hızla Kayseri’ye girdiğimizde bir dinlenme tesisinde yemek molası verdik.

Bahçeli, sorularımıza aynı hızla yanıt verdi: 

HEDİYE MAKAM ARACI: Diyanet İşleri, önemli bir kurum. Bir otomobil polemiğinde ne müesseseyi ne kendisini yıpratmalıdır. Din adamı olarak Cumhurbaşkanı’ndan otomobili alacağı yerde, affını istemesi lazım. Yakışan odur. Reddettiği arabayı ‘Cumhurbaşkanı’nın hatırı var’ diye alıyor. Böyle bir mantık olabilir mi? ‘Sayın Cumhurbaş- kanı böyle bir hediyeyi kabul edemem’ demesi lazım. Zırhlı, tanklı, toplu olsun isterse. Diyanet İşleri Başkanı’nın böyle bir arabaya ihtiyacı var mı? Pazartesiye kadar görevi bırakması lazım. 

DİNDARLIK-KİNDARLIK: Sayın Erdoğan, dindarlığı kindarlığa dönüştürmüş, mağdurluğu mağrurluğa dönüştürmüş bir kişiliktir. 

YAVRU’YLA KATİP: İtalyan komedyenler vardı bir dönem, onlara benziyorlar. Yavruyla Katip... Türkiye’yi bunlar yönetiyor. 

GÜLÜNÇ OLUR: CHP’nin Merkez Türkiye Projesi tam açıklanmış değil. Biri de diyor ki ‘Stratejik Derinlik kitabında buna değindim.’ SSCB’nin çöküşünden sonra tek kutuplu düzen oluşturulurken yeni kavramlar ortaya çıktı. Merkez ülke, kutup başı ülke, lider ülke gibi. Bunları Ahmet Bey buldu, Kemal Bey ondan sonra tekrarladı gibi bir şey çok gülünç olur.

YENİ ÜÇGEN ÇİZDİ
(Üçgenin altı gerçekleşebilir, ortası ulaşılabilir, ucu nihai hedef.) Gerçekleştirilebilir hedefe ulaşmadan nihai hedefi açıklarsanız, Sayın Erdoğan gibi kim öle kim kala... Gerçekleştirilebilecek hedef MHP için Türkiye Cumhuriyeti’ni demokratik yoldan yönetme kudretine sahip olma. İkincisi sosyo ekonomik sorunlara yönelik hedefleri gerçekleş- tirme. Üçüncüsü dünyada saygın ülke konumuna gelme, yani önce bölgesel, sonra küresel güç olma.

ÇÖZÜM SÜRECİ
Kimse kimseyi kandırmasın. Bir tek amaç var. Bağımsız Kürdistan devletinin kuruluşu, dört parçalı devlettir. Niye bunları saklıyor Recep Tayyip ERDOĞAN.Kürt sorunu var diyorsun da Türkiye’yi bölmek isteyenler var, niye demiyorsunuz. Bunu diyemezler. Çünkü bu çözüm değil, bu ihanet.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.