MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Tüm MHP Teşkilatlarına Genelge ve Talimat..

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Tüm MHP Teşkilatlarına Genelge ve Talimat..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesinde Teşkilatlarına gönderdiği genelgede, kampanyanın 'deprem felaketinde hayatını kaybedenlere saygı' çerçevesinde yürütülmesi gerektiğini söyledi. Yüzyılın felaketinden etkilenen 11 vilayet için destek kampanyaları başlatılması için talimat verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üye ve temsilcileriyle seçim ve afet gündemini görüşmek üzere parti genel merkezinde bir araya gelecek.

DEPREMZEDELERE SAYGI ESAS ALINACAK

Seçim çalışmalarının yapılacağı konferansta "Adım Adım 2023, İlçe, İlçe Yorumlama ve Aydınlatma", "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" ve "Adım Adım 2023'e" temalı önceki program ve etkinliklerden izlenimler Tartışılan Yıl, Ahiler ile güzel günler" konuşulacak.
 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulunun seçim takvimini açıklamasının ardından seçim çalışmalarını başlatacak. Bahçeli, bu kapsamda öncelikle il, ilçe ve belde teşkilatlarına partisinin seçim çalışmaları ile çalışmalarda dikkat edilecek ilkelerin yer aldığı bir genelgeyi teşkilatlara gönderecek. Seçim çalışmalarında "Aday belli karar net" ve "Aziz milletim sıra sende" sloganlarını kullanacak MHP, kampanya hazırlıklarında sona geldi.

Deprem bölgesiyle ilgili sürekli bilgi alan Bahçeli, seçim kampanyasının deprem felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlara 'saygı' çerçevesinde oluşturulması talimatını verdi. Bahçeli'nin, parti yetkililerinden afetin yaşandığı 11 ilde herhangi bir seçim faaliyeti yapılmamasını, bunun yerine resmi kurumlara katkı sağlanarak depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütülmesini istediği bildirildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.